Lepinguõigus

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas võlakirjale allkirja kohale omakäeliselt kirjutatud nime saab tõlgendada allkirjana ja kas võlakiri kehtib mingi aeg?15.06.2012

Tegemist on tavalise lihtsa võlakirjaga, kus on lüngad, mida peavad osapooled täitma.

Võlgnik on oma käega täitnud vastavad lüngad ja allkirja koha peale on kirjutanud oma käega enda ees ja perekonna nime.
Kas säärane alla kirjutamine on nn õige ja paber on tugev, et kohtu poole pöörduda abi saamiseks?

Kui kaua kehtib võlakiri, st kas on mingi aeg mille jooksul alates lepingu sõlmimisest peaks hagi esitama, et mitte nn hiljaks jääda?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Juhul, kui võlgnik on omakäeliselt lüngad täitnud ning allkirja kohale oma nime kirjutanud, siis peaks eeldama, et ta on nende tingimustega ja tahteavalduses väljendatuga nõustunud. Kindlasti on selline dokument tõendiks kohtumenetluses, mida tuleks enda õiguste kaitseks kasutada. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on üldjuhul 3 aastat. Aegumistähtaeg on kümme aastat, kui kohustatud isik rikkus oma kohustusi tahtlikult.
 

Küsimus: Kas pangal on õigus tingimusi seada, kuigi korteri müügist saadav raha kataks võlgnevused?15.06.2012

Tahan müüa korterit, mis sai pangalaenuga ostetud. Korteril on osamaksed tasutud, kuid üldsummast jääki veel järel. Minu konto on arestitud kohtutäituri poolt. Ka pangale on üks autoliising veel tasumata.
Pank ei ole nõus enne korteri müügiga, kui kohtutäituri arve on tasutud, kuigi korteri müügist piisaks korteri jääkväärtuse maksmisest ja kohtutäiturile tasumiseks. Küll aga ei piisa liisingu tasumiseks.
Kas pangal on õigust müüki takistada ja peangi enne täituri tasu ära maksma?
Ja kas pangal on õigus ise korterit müüma hakata autoliisingu katteks?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Juhul, kui korteriomandile ei ole seatud käsutamise keelumärget, siis on selle võõrandamine (sh. müümine) võimalik ja panga nõusolekut selleks vaja ei lähe. Küsimus on lihtsalt selles, et pank ei ole nõus tõenäoliselt hüpoteeki kustutama ja uus omanik ei soovi hüpoteegiga koormatud kinnistut osta, kui see hüpoteek ei taga ostja rahalisi kohustusi. Eeldan, et see hüpoteek tagab kõiki panga nõudeid Teie vastu, millisel juhul ei pea pank nõusolekut andma hüpoteegi kustutamiseks või loovutamiseks kolmandatele isikutele enne, kui Teie rahalised kohustused panga ees on nõuetekohaselt täidetud.
 

Küsimus: Kas rendileandja saab rentnike töötajatele eeskirju kehtestada?07.06.2012

Tere.

Oleme grupp müüjaid ühest eesti kaubanduskeskusest, kus kaubanduskeskuse omanik - edaspidi "Rendileandja" rendib kaupmeestele, edaspidi "Kaupmees", müügibokse, kus töötame siis meie, edaspidi - "Müüjad".

Hiljuti kehtestas "Rendileandja" majasisesed reeglid, et tööpäevadel ajavahemikel 11.00-13.00 ja 14.00-16.00 ja laupäeval 11.00-16.00 ei tohi müügibokse sulgeda ka ajutiselt. Kuna tegu väikeste boksidega, siis korraga tööl ainult 1 müüja, tualeti kasutamiseks peab ta paratamatult boksi ca 10-ks minutiks sulgema. Rendilepingus ja töölepingutes sellised punktid puuduvad, "Rendileandja" väidab, et tegu uute majasiseste sisekorraeeskirjadega. "Kaupmehed" ei taha aga "Rendileandjaga" probleeme, kuna rendihuvi antud kaubanduskeskuses suur.
Samuti nõuab "Rendileandja", et kõikides boksides peavad müüjad valdama vene keelt, kuna on esinenud kaebusi venekeelselt klientuurilt, et neid ei mõisteta nende emakeeles.
Kas ja milline on "Rendileandja" uute nõudmiste/sisekorraeeskirjade seaduslikus?
Kes ja kuidas saab neid vaidlustada?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Peate hoolikalt analüüsima enda sõlmitud üürilepinguid ning kuivõrd on seal kokku lepitud rendileandja õigus ühepoolselt kehtestada majasiseseid kohustuslikke sisekorraeeskirjasid. Suurte kaubanduskeskuste puhul on see tavapärane, et kehtivad maja üldreeglid ning need on kehtestatud kaubanduskeskuse kui terviku efektiivsuse paremaks saavutamiseks. Kui üürileping ei anna võimalust ühepoolsete sisekorraeeskirjade kehtestamiseks, siis seda teha ei tohi. Iseküsimus on muidugi seatud tingimuste mõistlikkus näiteks laupäevati, sest täiskasvanud inimene suudab loomulikke ihuvajadusi paar tundi kontrolli all olla, kuid perioodil 11.00-16.00 võib tõesti tekkida vajadus korra sulgeda boksi. Soovitan rendileandjaga sellel teemal sõbralikult vestelda.
Kui sisekorraeeskirju ei täideta, siis võib rendileandja esitada nõude kohtusse, kui tal on eeskirjade kehtestamiseks ja nende täitmise nõudmiseks õiguslik alus olemas. Kas rendilendjal on ka õigus sisekorraeeskirjade rikkumise tõttu üürilepnigut lõpetada, tuleb eraldi analüüsida ja vaadata üürilepingu tinigmusi, et kuivõrd need on üürilepingu olulised tingimused jne. Nagu isegi ütlete, et rendihuvi antud kaubanduskeskuses on suur, seega peate tõenäoliselt kompromisse leidma ja tegema, sest pinna üürimine on ka teie majanduslikes huvides.
 

Küsimus: Kas üürileandja võib anda üürile ruumi elamiseks, mis ei ole registreeritud eluruumiks?07.06.2012

Tere! Minu kusimus on selline: Kas üürileandja võib anda üürile ruumi elamiseks, mis ei ole registreeritud eluruumiks? Kui ei, kas siis üürileping on algusest peale tühine?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Ehitisel peab olema kasutusluba, mis on kohaliku omavalitsuse või riigi nõusolek, et valminud ehitis või selle osa vastab ehitisele ettenähtud nõuetele ja seda võib kasutada vastavalt kavandatud kasutamise otstarbele. Eluruumil peab olema vastav kasutusluba. Sellele vaatamata ei ole üürileping automaatselt tühine seetõttu, et üürileandja on andnud üürile ruumi, millel puudub kasutusluba ehitise eluruumina kasutamiseks. Siin võib kerkida küsimus üüritud asja lepingutingimustele vastavuses ning seetõttu lepingu erakorralises ülesütlemises, kui asja ei anna kasutada kokkulepitud otstarbel. Täpsema hinnangu andmiseks tuleks tutvuda faktiliste asjaoludega ning sõlmitud lepinguga.
 

Küsimus: Kas e-kirja ja sms-i teel saadetud teadetega on võimalik tõendada üürilepingu ennetähtaegse lõpetamise kokkulepet?07.06.2012

Tere
Leppisin üürnikuga kokku e-maili ja sms-i vestluse teel, et lõpetame üürilepingu (meil on tähtajaline leping 1 aasta lõpp 20. sept).
Mina sain meie kokkuleppest nii aru, et tema oli asjaga nõus, mispeale mina lasin paigaldada korterile veel lisaluku ja informeerisin üürnikku sellest luku paigaldusest.
Infos oli kirjas veel, et kui ta tahab oma asju kätte saada, siis andku teada ja organiseerin asjade kättesaamise.
Tema võttis endale advokaadi ja nüüd süüdistavad mind selles, et mina tungisin korterisse ja rikkusin üürniku privaatsust ja nende arvates pole üürnik üürilepingut lõpetanud.
Vaatamata minu viidetele kirjadele ja sms-idele süüdistavad nad mind rikkumises ja omavolis ja üürnik tahab väidetava rikkumise eest kompensatsiooniks elada korteris nüüd ilma rahata üüriperioodi lõpuni.
Kas see on seaduslik ja kas ma saan ikkagi üürilepingu lõpetada varem (kuna üürnik tekitab oma nõudmisega suure rahalise kahju mulle) kuna kahjuks pean neile vastama oma otsusest juba 28.05.12, siis on vist palju palutud teilt enne selle tähtaja saabumist mind aidata.
Ette tänades

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Tähtajalist üürilepingut saab lõpetada ennetähtaegselt üksnes erakorraliselt või siis poolte kokkuleppel. E-kirjasid ja SMS-e võib kasutada tõenditena üürilepingu lõpetamise kokkuleppe tõendamiseks, kuid on ilmne, et neist peab nähtuma ka üürniku tahe üürileping ennetähtaegselt poolte kokkuleppel lõpetada konkreetsel kuupäeval. Juhul, kui tegemist on ainult üürileandja avaldustega, ilma üürnikupoolse tahteavalduse (nõusoleku) esitamiseta üürilepingu poolte kokkuleppel lõpetamiseks, siis ei ole nendest midagi kasu. Kui poolte kokkuleppel pole üürilepingut ennetähtaegselt lõpetatud, siis on pooled kohustatud üürilepingut nõuetekohaselt täitma kuni üürilepingu tähtaja lõpuni. Kui korter on üürileandja valduses, siis vaidluse korral peab olema üürnik aktiivseks pooleks ning esitama nõude üürileandja vastu kohtusse, kui üürnik leiab, et lepingu lõpetamise kokkulepet ei ole ning tema subjektiivseid õigusi on seetõttu rikutud.
 

Küsimus: Kas pean leppima suurfirma poolse ekspertiisi, otsuse ja tingimustega või on mul ka võimalus midagi ette võtta?07.06.2012

Maksin igakuiselt samas summas Eesti Energiale. Summa oli üsna kopsakas. Siis avastati mingi kontrollnäidu vaatamise käigus, et kahe aastaga on tekkinud suur võlgnevus. Pärast pikka kirjavahetust võlahalduriga jäin siiski endale kindlaks ning lasin vooluarvesti saata kontrollimisele. Siis oli tükk aega vaikust ning lõpuks tuli lihtsalt arve. Seejärel pöördusin uuesti küsimusega, et milline oli kontrolli tulemus ning seejärel saadeti protokoll, mis kinnitas, et arvesti oli korras. Ehkki kohapeal arvestit eemaldav elektrik juba ütles, et tema arvates pole kõik korras. Tegi ka fotod. Seejärel vaidlesime tükk aega võlagraafiku üle. Selle jooksul muutus mu majanduslik olukord veelgi kehvemaks ning nüüd kui ma peaksin võlagraafikule alla kirjutama oleksin ma ka juba graafikujärgse makse võlgu. Mis moodi sellest välja rabeleda? Samas sisaldab võla tasumise kokkulepe klausleid, mida saaks minu vastu hiljem kasutada - nõustumist oma võlaga. Lisaks nõutakse 10% aastaintressi selle võla käsitlemise eest. Niipalju tuldi vastu, et kahe aasta jooksul tekkis võlg, kahe aasta jooksul võin tagasi maksta, kuid toimetulekutoetuste arvestamisel võlgadega ju ei arvestata, seega ei jää elamiseks suurt midagi. Minna kohtusse, mille eest? Nõiaring.

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Võla tasumise ajatamise kokkuleppe allkirjastamisega kinnitate selles sisalduva võla olemasolu ning ka selles sätestatud tingimustega (sh. maksetingimustega) nõustumist. Teisisõnu, peate kokkulepet selle allkirjastamisel täitma nõuetekohaselt. Juhul, kui teenuse osutaja on arvete esitamisel eksinud ja seetõttu on arve või arved ebaõiged, siis arusaadavalt on need vaidlustatavad. Kokkuleppe allkirjastamisega loote selge võlasuhte ning siis on vaidlustamine keeruline. Võla tasumise kokkuleppe allkirjastamine on mõistlik sellisel juhul, kui see teie olukorda või maksetingimusi parandab. Kui aga kokkulepe suurendab kohustusi, siis ei ole mõistlik kokkulepet allkirjastada.
 

Küsimus: Kuidas tõendada suulise lepingu alusel tehtud tööd ja kuidas tasu osas kokku leppida?05.06.2012

Kuidas tuvastatakse suulise lepingu sisu?
Tellija andis "ümbrikupalgalisele" lihtsalt ülesande töö teostada ja küsis tehtava töö mahtu. Töö teostaja teatas telefonitsi oletatava ajalise töömahu, saates hiljem tellijale kirjaliku töömahu kalkulatsiooni, mille tellija võttis vaikides vastu ja kiirustas töö teostamisega enne külmade tulekut möödunud aastal.
Täna eirab tellija talle saadetud kalkulatsiooni ja omaalgatuslikult hindab töötasu, mis on 1/5 Eesti keskmisest pakutavast töö hinnast. Kas siinjuures saab kohaldada VÕS § 28 lõige 2?
Tehtava töö eest vastutust ja garantiid kokku ei lepitud. Kas töö teostaja vastutab kvaliteedi eest? Töö teostati tellija juures ja tellija pakutud oludes.

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui vaidlus on lepingu tingimuste üle, siis igaüks peab tõendama enda väiteid tsiviilkohtumenetluses lubatud tõenditega. Ka tunnistaja ütlus ja seaduses sätestatud juhtudel poole poolt vande all antud seletus võib tõendiks olla, et tõendada suulise lepingu sisu.
Kui tegemist on majandus- või kutsetegevuses sõlmitud lepinguga, siis võib kohaldamisele tulla VÕS § 28 lg 2 ja ka VÕS § 637 lg 1, sest eelduslikult on tegemist töövõtulepinguga.
Töö peab vastama lepingutingimustele ning töövõtja vastutab tehtud töö kvaliteedi eest (vt. VÕS § 641 ja § 642 ning järgnevad sätted).
 

Küsimus: Kas laenu käendaja surma korral läheb kohustus üle tema lastele?05.06.2012

Kas eluasemelaenu käendaja surma korral läheb kohustus üle tema lastele?
Tänades

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Pärand on pärandaja vara ning vara hulka kuuluvad nii õigused kui ka kohustused. Seega lähevad ka rahalised kohustused üle pärijatele, sh. lastele, kui nad on pärijateks.
 

Küsimus: Kas ettearvamatute kõrvalkulude summade tõttu on alust tähtajalise üürilepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks?28.05.2012

Tere,
Soovin nõu, kuidas käituda. Sõlmisin üürileandjaga tähtajalise üürilepingu. Olen tasunud tagatisraha ja igakuiselt korrektselt üürisumma + kõrvalkulud. Soov lahkuda tuleneb
1) Elan omanikuga samas majas, minu korteris pole eraldi elektri- ega veearvesteid. Minu kõrvalkulude summa saadavat lahutades konkreetse kuu üldistest kõrvalkulude summast omaniku pere konkreetse kuu keskmised kulud. Olin sisse kolides teadlik hinnangulisest kõrvalkulude suuruse vahemikust, mida kinnitas omanik ka vahetult enne üürilepingule alla kirjutamist. Olin teadlik, millest minu kõrvalkulud koosnevad. Leping ütleb *) üürnik on kohustatud lisaks üüritasule tasuma kõikide Üürikorteri kasutamisega seotud kõrvalkulude eest, sealhulgas: elektrienergia, vesi- ja kanalisatsioon, prügivedu, ja muud hoonet haldava korteriühistu või haldusfirma poolt esitatud arved. Probleem ilmnes, kui sain esimese arve, mis oli rohkem kui 1,5 korda suurem kui üürile võtmise eel räägitu. Kõnealune kuu oli varakevadine ning ühtlasi ei viibinud ma vähemalt 10 päeva ulatuses konkreetses korteris, st ei tarbinud ka elektrit ega vett. Kirjutasin omanikule kirja, kus avaldasin muret ülemäära suure elektriarve kohta ning soovisin näha täpsemat ülevaadet. Vestlus sel teemal toimus kahjuks suuliselt, mistõttu konkreetset tõendit pole - viisakast järelepärimisest kasvas mulle ootamatult välja väga ebameeldiv dialoog. Selgus ka, et eelmainitud elektriarve sisaldab keskkütte tasu, mille suurusjärk on mul siiani teadmata (üürileandja mainis vestluse käigus summasid, mis erinesid kahekordselt) ning mis ei kajastu ka kõrvalkulude dokumendis. Üürilepingut allkirjastades polnud niisugusest kulust vähimatki juttu, rääkimata kirjalikust ülestähendusest. Olin teadlik, et majas on osaliselt keskküte. Küsides üürileandjalt vahetult enne lepingu allkirjastamist (maakleri juuresolekul), kuidas on lood kõnealuses korteris keskküttega, vastas omanik, et siia see ei ulatu, see on ainult all, omaniku pere korteris ning siin korteris saab kütta elektri ning korteris oleva vana ahju abil. Nüüd, kui mul arve käes oli, põhjendas omanik niisugust varjatud kulu sellega, et soe kerkib üles ning tänu nende keskküttele on ka minu korteris soojem. Kuna olin just maksnud maakleritasu ning kolinud ühest linnast teise, neelasin selle olukorra alla ning maksin kõrvalkulud ära, samas tärkas tugev sisemini alarm. Nagu ütlesin, keskkütte kulu ei kajastu jätkuvalt korteri kõrvalkulude arve dokumendis, seega otsest tõendit sest pole. Küll aga on olemas e-kirja kujul minu esmane mureavaldus üürileandjale, meie vestluse järgne kiri talle selgitamaks oma järelpärimise põhjusi ning ühtlasi hiljutine kiri temalt, kus ta teatab, et nüüd kütet enam pole.
2) Olen pidanud taluma üürileandja peeneid solvanguid ning üleolevat suhtusstiili. Hiljuti lakkas töötamast ka siinne elektriseade, mis polnud täie tervise juures juba minu sissekolimise päeval. Omanik pole kordagi üles näidanud soovi see välja vahetada. Pole ise söendanud ka teemat kergitada, kuna kardan, et olukord pööratakse minu vastu. Soovin kolida sinna, kus tunnen end turvaliselt.
Küsimus 1: millised on minu võimalused üürilepingu lõpetamiseks? mida soovitaksite? Eelistaksin seda teha kärata osapoolte kokkuleppel, aga omaniku iseloomu tundes kahtlen selle õnnestumises. Lepingus ütleb *) üürileping lõpeb punktis x sätestatud tähtaja möödumisel, ennetähtaegselt poolte kirjalikul kokkuleppel või muudel VÕS sätestatud alustel ja tingimustel. *) üürnikul on õigus üürileping ennetähtaegselt lõpetada, kui üürikorter muutub kasutuskõlbmatuks asjaolude tõttu, mille eest üürnik ei vastuta ning muudel VÕS sätestatud juhtudel.
Küsimus 2: Kas omanik võib tagatisraha jätta tagastamata põhjusel, et leping lõpetatakse varem? Lepingus vaid *) üürnik võib nõuda tagatisraha tagastamist, kui üürileandja ei ole 2 kuu jooksul pärast käesoleva lepingu lõppemist teatanud oma nõudest Üürniku vastu. *) lepingus reguleerimata küsimustes rakendatakse VÕS sätteid.
Suur suur tänu abi eest

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

1. Tähtajaline üürileping lõpeb üldjuhul tähtaja möödumisel ning seda on võimalik lõpetada ühepoolselt üksnes erakorraliselt teise poole olulise lepingurikkumise tõttu. Parim võimalik viis vaidluste vältimiseks on muidugi lõpetada leping poolte kokkuleppel. Tähtajalist üürilepingut võib igal ajal lõpetada poolte kokkuleppel.
Märgin, et üürileandja peab üürniku nõudmisel võimaldama tal tutvuda kõrvalkulusid tõendavate dokumentidega.
Kui Teid on lepingu sõlmimisel viidud olulisse eksimusse, siis tehingu, mis on tehtud olulise eksimuse mõjul, võib seaduses sätestatud korras tühistada kuue kuu jooksul, arvates eksimusest teadasaamisest. Eksimus on ebaõige ettekujutus tegelikest asjaoludest. Tehing on tehtud olulise eksimuse mõjul, kui eksimus tehingu tegemisel oli sellise tähtsusega, et tehingu teinud isikuga sarnane mõistlik isik ei oleks samasuguses olukorras tehingut teinud või oleks selle teinud oluliselt teistsugustel tingimustel. Tehingu tühistamise korral peate olema võimeline kohtus oma väiteid tõenditega (sh nt tunnistajad) tõendama, et asja üürile andmisel anti tegelikest asjaoludest ebaõige ülevaade ning lepingu täitmine on kardinaalselt teistsugune jne.
2. Tagatisraha on mõeldud üksnes lepingust tulenevate üürileandja nõuete tagamiseks. Ainuüksi lepingu lõpetamine ennetähtaegselt ei tähenda automaatselt üürileandja õigust tagatisraha jätta tagastamata, sest üürileandja nõuded peavad olema seaduslikud ja põhjendatud, et nad oleks tagatisrahaga tagatud. Võlaõigusseaduse kohaselt võib üürnik nõuda tagatisraha tagastamist, kui üürileandja ei ole kahe kuu jooksul pärast üürilepingu lõppemist teatanud oma nõudest üürniku vastu. Juhul, kui üürileandja ei tagasta tagatisraha põhjendamatult, siis on üürnikul üürileandja vastu tagatisraha tagastamise nõue. Juhin tähelepanu, et võlaõigusseaduse kohaselt tagatisraha peab üürileandja hoiustama krediidiasutuses oma varast eraldi vähemalt kohaliku keskmise intressiga. Intress kuulub üürnikule ja suurendab tagatisraha. Vastupidine eluruumi üürniku kahjuks olev kokkulepe on tühine. Paljud eluruumi üürileandjad eksivad eeltoodu vastu.
 

Küsimus: Kas JAH liikluskindlustuslepingust on võimalik taganeda?25.05.2012

Olen sõlminud kindlustusfirmaga kohustusliku liikluskindlustuslepingu (JAH poliis), maksmine on toimunud 2 korda aastas, mille kohta on firma mulle arve esitanud. Kätte saabus järjekordne uus kindlustusperiood ning avastasin, et kindlustus on varasemast 23 eurot suurem. Esitasin järelpärimise kindlustusele ja sain vastuse, et neil jah mingid hinnad natukene tõusid. Vahepeal olin auto vormistanud firma nimele, kuid ise olen vastutav kasutaja olnud algusest peale. Uurisin ka võimalust leping lõpetada, sest ilmselgelt on 23 eurone kindlustusmakse tõus poolaastas väga kõrge. Vastuseks sain, et pean info meilile avalduse saatma ning siis saadetakse mulle arve kasutatud päevade eest ning edasi võin mõne muu firmaga lepingu sõlmida. Siit tekkiski mul küsimus, et kui kinldlustusperiood algas 17.05 ja arve ning poliis saadeti e-postile samal päeval, siis ma olen nagu sundseisus selle poliisi kasutatud päevade eest maksma kõrgemat hinda, kuna sain samal päeval teada, et summa niipalju suurenenud on. Kas JAH kindlustuslepingut omades on kindlustusfirmal õigus saata arve ja poliis samal päeval kui see kehtima peaks hakkama? Millised on minu õiguslikud võimalused lepingust taganeda ja leping ilma suuremate lisakulutusteta lõpetada?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kindlustusvõtja võib sõlmida sama sõiduki suhtes lepingu teise kindlustusandjaga igal ajal ja leping lõpeb muu hulgas teise kindlustusandjaga sõlmitud lepingu jõustumisest. Teise kindlustusandjaga sõlmitud leping jõustub, kui lõpeb selle sõlmimise ajal kehtinud lepingu alusel väljastatud poliisi kehtivus. Kokkuvõtvalt oleksite saanud enne vana poliisi lõppemist sõlmida uue kindlustusandjaga lepingu, millisel juhul oleks uus kindlustus hakanud kehtima vana poliisi lõppemisel. Praegu ei ole paremat lahendust kui kindlustusandja pakutu ning 23 eurot ei ole tõenäoliselt majanduslikust aspektist võttes selline summa, mille üle pikemat kohtuvaidlust oleks mõistlik pidada. Kui kiiresti ülesütlemisavalduse esitate, siis peate maksma ka väiksema osa vastavalt kasutatud ajale.