Ravimtaimed

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Mitu korda ja kui pika kuurina võin juua põldositeed?20.02.2014

Hakkasin jooma põldositeed. Praeguseni olen teinud nii, et ühe kuuri pikkus on 2 nädalat ja siis paus 2 nädalat ja siis uuesti. Kas see on liiga palju ja nii olen teinud eelmisest jaanipäevast.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Soovitatakse küll 2 nädalaseid kuure, aga kui pikalt teha neid nagu Teie, alates jaanipäevast, siis jälgige enesetunnet. Põldosja pikaajalise kasutamise tagajärjel võivad ränisoolad ladestuda liigestesse ja mõnel inimesel, kellel on neerupõletik olnud, võib ärritada neerukude. Kirjast ei selgu miks Te kasutate.
Erinevates kirjutistes soovitatakse igasugu asju, ka põldosja lausa igapäevase toidulisandina, aga peaks jälgima enesetunnet ja vajadusel pause tegema. Liiga suurtes kogustes ja pikaajaline kasutamine võib põhjustada soolade ladestumist organismis ja ärritada neerukude.
Põldosja kuivatatud pulbrit koos munakoorest tehtud pulbriga võib koos mahlaga (sidruni, sõstra, astelpaju jne) võtta 1 spl päevas luude tugevdamiseks, juuste ja küünte kasvuks. Samuti 2-4 nädalat ja siis vahet pidada.
Tervist soovides
Katrin
Karepa Ravimtaimeaia Perenaine
fütoterapeut
 

Küsimus: Millised ravimtaimed sobivad roospõletiku raviks?26.12.2013

Tere,
Millised ravimtaimed sobivad roospõletiku raviks?
Tänan!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Juua võiks soopihla, see on nii põletiku kui valuvastase toimega, kummelit, saialille, angervaksa. Ka külmi mähiseid võib teha nende taimedega, mähiseks sobib ka tammekoore külm keedus. Ise oleme aidata saanud ka liigeste salviga, mis on tehtud soopihlast ja seljasalviga, milles on soopihl ja varemerohu juur. Mõlemad salvid sisaldavad ka nulu ja lavendli eeterlikku õli. Soopihl ja varemerohi peavad olema kuumas õlis 6-8 tundi ahjus ja siis lisatakse vaha 10 protsenti ja eeterlikud õlid 3 protsenti mahust. Olen ise samuti just salvidest abi saaanud algfaasis ja valu ja paistetus on 3 päevaga kadunud. Veel võib proovida saialille ja lavendli salvi, sinna võib lisada ka põldosja ja teelehte. Hoida kuumas õlis või rasvas, näit kookosrasvas 2 tundi ja kurnata. Ka soopihlast ja varemerohust võib teha salvi palmi või kookosrasvaga. Täpsemaid juhiseid leiate ka meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee ja kindlasti juua teesid, kummel, saialill peaksid kuumas vees tõmbama 30 min, soopihl ja tammekoor peavad keema 30 min.

Head tervist soovides!
Katrin Luke
Karepa ravimtaimeaia perenaine
 

Küsimus: Milliseid ravimteesid võib juua sapikivide korral imetav ema?11.11.2013

Tere! Aasta tagasi avastati raseduse ajal kõhuvalude tõttu sapikivid. Loobusin laproskoopilisest opist ning pidasin toitumisega kuni sünnituseni vastu. Valudeta möödus 7 kuud ning nüüd algasid uuesti. Kuna imetan veel last ning mõte operatsioonist tekitab minus veidi paanikat, siis otsisin alternatiivseid muid lahendusi. Milliseid ravimteesid tohib imetav ema juua, et sapikivisid lahustada? Lisan ka minu ultraheliuuringu vastuse. Kivid ise pidid olema väiksed, alla 3mm: maks sileda kontuuriga, koldeleiuta, intraepaatilised sapiteed ei ole laienenud, sapipõies konkremendid, sein ei ole paksenenud, sapipõie cysticyses väike konkrement.D.Cholodochus 1,0 cm, pankrease kontuur sile, koldeid ei leidu, peripankreaatiline ruum vaba, neerudes paisunähte ei ole, põrn iseärsusteta, kusepõis väe täitunud, sisaldis kajavaba, sooltes rohkelt gaase, kokkuvõte:cholecystolithiasis.
Kas oskate ka kivide lahustamise või maoloputuse kohta anda rohkem infot?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kuna teil on sooltes gaasid, siis sobivad köömned, fenkol, aed-liivatee. Rinnaga toitmise ajal piparmünti ei tohiks juua, alla 3-aastastele lastele pole soovitav... aga kui lõpetate, võite proovida piparmündiga segusid, piparmünt on lõõgastav, võilille juurt, kollast karikakart on joodud pikaajaliselt kivide korral. Et nad valu ei teeks, kasutage toidus, näiteks putrudes, linaseemneid, seedimist ja sapi eritust soodustavad ka harilik pune, basiilik, tüümian jm maitsetaimed, mida võib toidule lisada, sapieritust soodustavad ka kibuvitsamarjad. Kuna kivid teevad liikudes valu, võiks kasutada kassinaeri või altee ürdi või juurte leotist, linaseemneid. Ka kummeli tee on valuvaigistav. Kivisid on lahistatud ka musta rõika siirupiga või salatit süües. Veel on kasutatud hariliku siguri juurt, hariliku kuldvitsa teed. Kolesterooli korral sobib harilik mailane. Kõik teed kindlasti enne sööki.
Infot ja pilte taimede kohta saab meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee
Tervist soovides Katrin
 

Küsimus: Kas on taime, mis tõstaks seksuaalset aktiivsust?14.10.2013

Soovin teada, kas on mõni taim mis aitab seksuaalset aktiivsust turgutada? Ja kuidas sel puhul tarvitada?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kahjuks ei näe ma, kas on tegu naise või mehega. Aga eelkõige peaks tarbima taimi, mis annavad elujõudu: vitamiine, mineraale. Eesti taimedest on põdrakanep, kibuvits, nõges, raudrohi, kibuvitsamari - teena. Kibuvitsamarjast saab ka toormoosi teha, kasvõi mahlapressiga suuremarjaga sortidest. Pihlakamarjad meega, astelpaju mahl jne. Inimene peaks olema puhanud ja stressist vaba. Lisaks tarvitada laukusid, eriti head on sperma kvaliteedi parandamiseks murulauk, külmpressiõlid, kala, kalamari. Meeleolu loomiseks on kasutatud roosi- ja kibuvitsaõisi või nende eeterlikke õlisid vannivees või toas. Veel on kasutatud ka ilang-ilanngi eeterlikku õli magamistoas suhete harmoniseerimiseks. Mehed on teena on kasutatud ka piparrohtu, sereenopalmiseemnete tõmmiseid, maitseainetest kardemoni, nelki, safranit, vaniljet(naturaalset). Söögiks maasikaid ja šokolaadi (mõru või võimalikult suure kakaooa sisaldusega), viigimarju, kala, avokaadot.
Vältida tuleks piparmünditeed.
 

Küsimus: Milliste looduslike ravimitega saaks lapsel ennetada kuseteede infektsioone?24.09.2013

Tere!
Minu lapsel on kaasasündinud põieanomaaliad, äravooluhäire ning kortsneer ning teise neeru talitluse langus. Seetõttu on ta alates sünnist võidelnud pidevate urotrakti infektsioonidega (neerupõletikud, põiepõletikud). Raviks on olnud veenisisene AB ravi esimesel kolmel eluaastal vähemalt korra kuus. Laps, nüüdseks 5-aastane, on profülaktikaks võtnud juba mitu aastat Nitrofurantoini igapäevaselt 1 tbl. Olen korduvalt üritanud seda proovida ära jätta, kuid nii kui üks õhtu jääb rohi võtmata, on järgmisel päeval kohe infektsioon platsis.
Palun öelge, kas oleks olemas mõni looduslik ravim, mida saaks 5a laps pidevalt võtta ja mis omaks samasugust efekti? Oleme proovinud Urosepti, jõhvikatablette, kuid need ei tundu mõjuvat samamoodi kui Nitrofurantoin, st infektsioonid tulevad ikkagi. Oskate veel nõu anda?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Antud ravim peaks olema keelatud neerukahjustuste korral. Teie puhul ma ei tea, mis bakteriga on tegu, aga üritan anda üldsoovitusi. Igasugu jõhvikatabletid ja uroseptid on nõrgad, lisaks sööb laps nendega sisse ka igasuguseid mittetervislikke aineid, mis seda tabletti koos hoiavad. Parem on süüa jõhvikaid või teha ise jõhvikamahla. Samuti ravim on ju keelatud neerukahjustuste ja neeruhaiguste korral - lapsel on neerudega ju probleemid!
Soovitaksin kasutada leesika, pohlalehe teed. Keeta tuleb neid 30 min ja siis lasta seista 45 min. Kurnata ja võtta 1 tl 4-5 korda päevas.
Neid teesid võiks võtta 1 nädal. Ja siis juua vahepeal kuldvitsast, kaselehest, raudrohust teesid. Ka lonkshaaval 3-5 korda päevas. Hea oleks 1 tund enne sööki või söögiaegade vahel. Veel puhastab neerusid hästi põldosi, seda tuleks keeta 30 minutit! ja ka lapsele lonkshaaval. Kortsus neerule ja ka äravoolu suurendamiseks on hea kortsleht. Põletikulisele neerule on hea koldnõges - näeb välja nagu iminõges, aga kollaste õitega. Võib juua ka soopihla teed, mida samuti keedetakse 30 min, või hoitakse termoses 8 tundi. Hakake katsetama! alustage leesika ja pohlaga, ja siis kuldvits, mis on hea neeru- ja põie infektsioonide korral. Ka soopihl on hea bakterivastase toimega. Kevadel kindlasti ka kasemahl! Ehk on praegugi veel kelleltki osta. Sügavkülmas. Kevadel võib teha ka kortslehe salatit, sest kortsleht on hea neeru taastamiseks; puhastamiseks on veel teeleht ja teelehe seemned, hobumadar, roomav madar. Praegu sobivad söömiseks kurk, kabatšokk, arbuus, need panevad neerud tööle, koduaia omad ikka! Kõik ravimtaimed peavad olema kogutud puhtast kohast, st kui ostate, siis mahemärgiga. Apteegis müüdavatest on mõned isegi roundupi jm asjadega kasvanud. Jõudu ja jaksu. Nõu leiate ka minu kodulehelt e.taimeravi raamatust ja toidu retseptidest! Ka e-poes on taimede kohta infot! Loodan see talv veel seda täiendada!
www.ravimtaimeaed.ee
tervist ja jõudu soovides
Katrin
 

Küsimus: Kas mõni taimetee aitab mao happelisust vähendada ja tasakaalu viia?20.09.2013

Tere! Mulle pandi diagnoosiks mao ülihappelisus ja ärritunud soolte sündroom. Kõht käib hästi läbi, kuid "muliseb" alati pikalt ja kõvasti nii pärast sööki kui ka tühja kõhuga. Ning happelisus kõrvetab ja tekitab surumise tunde. Kas mõni taimetee aitab mao happelisust vähendada ja tasakaalu viia?
Otseseid ravimeid ei pidanudki selle vastu olema, tuleb muuta oma toitumist. Aga mul ongi kogu aeg isu just happeliste toitude ja jookide järgi (mahlad, tomatiga toidud, vürtsised toidud). Mis taimed on maole head?
N25

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Mao ülehappesuse korral on kanarbiku ürt neutraliseeriva toimega. Juua enne sööki. Veel on hea hommikul süüa kaerahelbe putru ja mitte esimese asjana kohvi juua.
Teedest sobivad veel segu põdrakanepist, tammekoorest (võivad olla ka lepakäbid), kanarbikust, saialille õitest, islandi samblikust. Selline on meie maotee koostis ja see on paljusid aidanud. Neid taimi võib ka eraldi juua teena, ikka enne sööki, hommikul ja õhtul ka. Veel on head taimed kassinaeri lehed, hanijalg nii segudes kui üksikutena. On joodud ka kapsamahla ja kartulimahla, kuid need ei pruugi kõigile sobida. Hapudest asjadest võite proovida ka sidrunimahla, aga mahedat.
Lisa võib lugeda ka meie kodulehele www.ravimtaimeaed.ee taimeravi e-raamatust.
Ikka parimat soovides
Katrin
Karepa Ravimtaimeaia Perenaine
 

Küsimus: Milliseid ravimtaimi võiks kasutada, kui kuid on kestnud pearinglus, uimasus, minestus tunne?09.09.2013

Tere
Pearinglus, uimasus, minestus tunne, kõrva tinnitus on kestnud juba 9 kuud. Võtan ad coacill 4 kuud. Kõrvauuring Tartus tehtud, korras. Millised ravimtaimed võiksid aidata? Kas puuvõõrik on mürgine ja kas sellest on kasu? Kolesterool 6,2 arst ütles, et kõik on korras.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tihti on abi saadud selliste sümptomitega harilikust mailasest. Tundub, et on mingi peaverevarustuse häire. Kolesterool on ka nats kõrge, kuigi igal inimesel on see erinev, organism ise reguleerib. Aga proovige hariliku mailase teed ja ka hõlmikpuu teed. Mailane on minu kogemuste järgi parem, sest puhastab veresoonte seinu.
Kui Teil on olnud mingi pea või kaelatrauma, siis on teised asjad lisaks. Vt ka lisa www.ravimtaimeaed.ee taimeravi e-raamat. Seal on infot haiguste korral taimeravi kohta, ja trauma kui on olnud, siis võtke ühendust ravimtaimed@hot.ee. Siis tuleks määrida varemerohu salviga ja kasutada teesid, mis neerude tööd parandavad. Praegu soovitan hariliku mailase teed. 2-3 nädalat juua, siis vahet pidada nädal ja korrata vajadusel kuuri.
 

Küsimus: Kui valada varemerohu juurikatele viina peale, kas siis hoida pimedas või päikse käes 2 nädalat?06.09.2013

Kui valada varemerohu juurikatele viina peale, kas siis hoida pimedas või päikse käes 2 nädalat? Mida kasutada verevedeldajaks? Tänan

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Varemerohtu viinaga tuleks hoida ikka pimedas 2-3 nädalat.
Verdvedeldavad taimed on angervaks, must sõstar - lehed, marjad, pärnaõis, iisop..., nõuandeid taimede kohta leiab ka meie ravimtaimeaia kodulehelt taimeravi e-raamatust.
Tervitades,Katrin
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Milliste ravimtaimedega leevendada psoriaasi?20.07.2013

Millised ravimtaimed leevendavad psoriaasi: nii nahaprobleemides kui organismis seespoolt - põhjus ju ikka sees, nahalööbed vaid selle väljund?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Psoriaasil on mitmeid vorme, liigestega seotud, maksaga ja stressiga seotud. Tihti lööb välja, kui inimesel on pinged, stress, ka maksa tööd mõjutab stress, aga kui keha on mürke ja jääkaineid täis, siis tuleb ka maksa puhastada ja korralikult toituda, suhkur, rafineeritud toiduained, suitsutatud, poolfabrikaattooted on kahjulikud. Tihti mõjub hästi päike ja merevesi...
Taimed raudrohi, maarjalepp, võilill, põdrakanep, kuldvits, noored kaselehed, aasristik, põldkannike, kevadel ka kasemahl. Natuke, u 7 päeva võib ka teha vereurmarohu teega kuuri, 1 tl tassi kohta kuivatatud droogi, lonkshaaval 30 min enne sööki. Ka teisi teesid tuleb enne sööki juua 1-3 p. Määrimiseks on aidanud kuusevaiguga salv, paplipungadega salv - kui on tugeva sügelusega. Salvide koostist ja retsepte saate vaadata www.ravimtaimeaed.ee
Kuusevaigu salvis on hea kui on varemerohtu, saialille, võite ka põldosja ja paplipungi panna. Paplipungi saab asendada ka haavapungadega. Ameerikas on kasutatud ka angervaksa teed organismi puhastamiseks psoriaasi korral ja kasetõrvaga salve.
Igal juhul edu ja tervist!
 

Küsimus: Kas on ka mõni taimetee, mis vähendaks magusaisu (ka söögiisu)?28.06.2013

Tere!
Kas on ka mõni taimetee, mis vähendaks magusaisu (laiemalt vähendaks ka söögiisu), sest istuv töö ja talveperioodil vähene liikumine (suvel on veidi lihtsam) lisavad kehakaalu. Vanus 53.

Kaunist suve soovides

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Veresuhkru taset reguleerib kaneel, võib seda kasutada ka toidus. Mõrumaitselised teed - võilillejuur, koirohi, islandi samblik võivad tekitada rohkem söögiisu.
Kui on isu midagi näksida, sobivad maapirni krõpsud, porgandid jm aedvili. Krõpse saab ka ise teha dehüdraatoriga, mis tavapoes maksab 30 euro kandis. Ise närvutan ka kaalikaid, porgandeid jne, mis on head vahepalad arvuti taga istudes, kui miskit näksida soov on. Veel sobivad kõrvitsa jm tervislikud seemned, õunakrõpsud, peedikrõpsud. Ise teen toorsmuutit leotatud valgest eesti tatrast, leotan öö läbi ja siis pesen, hommikul blenderdan õunte ja kaneeliga ära, võib natuke vett lisada. Sobib hommikueineks ja vahepalaks. Võib ka mett nats lisada. Veel on toores tatar maitsev mustasõstra jm marjadega.
Teedest sobivad mahedama maitsega teed, segud kaselehest, nõgesest, kibuvitsamarjadest, mustasõstralehest, vaarikavartest ja lehtedest, õuntest, saialillest, mündist. Meil on sellised teed elujõu näit, mida igapäevaselt tarbida võib, aga seda saab ka ise kokku segada. Võib teha ka melissist, monardast, punest, nõmm-liivateest, pärnaõitest teed. Need on mahedad ja ei ole vaja ka suhkrut panna!
Ilusat taimesuve soovides
Katrin
Karepa aia perenaine
Ideid ja mõtteid saab ka meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee ja FB kus kasulikku infi jagan karepa ravimtaimeaia lehel.