Ravimtaimed

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Mis ravimtaime teega lapsel köha ravida?27.10.2011

Tere
Koolilaps 9-aastane on tihti nohu ja köhaga hädas. Mis ravimtaime teega oleks hea ravida ja millega ennetada?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Et organismi tugevdada, oleks vaja juua teesegu, milles on raudrohtu, kõrvenõgest, kibuvitsamarju, kaselehti, mustasõstralehti. Organismi tugevdavad ka omavalmistatud siirupid kibuvitsast, lodjapuust, mustast sõstrast, jõhvikatest, pohladest. Kõiki neid võib tarvitada ka muul kujul - näiteks mustasõstrast toormoosi jne. Ka puhas toit ja võided mädarõika, küüslaugu või karulauguga kuluvad marjaks ära. Ja peet! Kui nohu juba käes, siis juua monarda, salvei, mündi- ja kibuvitsasegu, iisopit, aed-liivateed või neid taimi üksinda. Eriti hea on monarda ja kibuvits teeb nohu vedelaks.
Ninasse võiks panna ninasalvi - meie teeme seda õlist, männipungadest, liivateest ja (vahast10%) ja lisame eukalüpti- ja mündiõli. Veel võib teha inhhalatsiooni köha ja nohu korral iisopi, männipungade ja liivateega.
Köha korral on head segud kassinaerist, iisopist ja liivateest, võib lisada ka kibuvitsamarju.
Tugeva köha korral on hea islandi samblik ja kibuvitsamari koos keedetuna 30 min ja seista lasta soojas 30 min. Lisada mett.
Kui nii tihti ollakse haige, siis peaks kasutama porgandeid jm karotiine sisaldavaid toite - organism omastab karotiine koos rasvaga. Näit porgandisalat hapukoore või õliga. Kibuvitsasiirup kohupiima või vahukoorega jne. Nii saab limaskestad tugevaks. Järelraviks võib kasutada ka põldosja teed limaskestade taastamiseks. Vt. toidu retsepte www.ravimtaimeaed.ee ja FB-Katrin Luke ja Karepa Ravimtaimeaed.

Jõudu terveks saamiseks!
Katrin
 

Küsimus: Milliste ravimtaimedega on võimalik alandada vererõhku ning kolesteroolitaset?06.10.2011

Tere! Milliste ravimtaimede kasutamisega on võimalik alandada vererõhku ning kolesteroolitaset?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kolesterooli korral on kõige parem harilik mailane. Seda tuleks pidevalt juua. Vahel vahet pidada 1 nädal, siis jätkata. Toitumine on ka tähtis, aga see on eraldi teema. Mitte vorste ja valmistoitu, toite, mis sisaldavad transsrasvu, sh. ka keiud, ramad, kõik margariinid jne ladestuvad organismi ja ummistavad veresooni. Kasutage köögivilja - eriti hea on toores kõrvits, jõhvikad ja jõhvikamahl. Veel on kaeratõmmis teradest (keeta 10 min ja lasta tõmmata), kreeka pähkli lehed, on kasutatud ka tavalise pähkli lehti, tatraõied, ka toidud tatrast, linaseemned ja linaseemneõli, pihlakamarjad jahuna või toitudesse lisatuna. Linaseemneid ja pihlakamarju võiks toidus kasutada ka koos - näiteks pudrus. Pihlakamarju võib kasutada ka lihatoitude juures ja mahlajooke teha - näiteks õuntega.

Kõrge vererõhu korral peaks teadma põhjust. Kolesterool on tihti üks põhjustest. Vahel on närvidest ja pingetest vererõhk kõrge - siis on head rahustavad teed - melissid, veisesüdamerohi, nurmenukk, pune, kurgirohi, mündid, monarda. Taimi võiks vaheldumisi juua ja segusid teha.
Samuti eluviisi ja töökoormust muuta. Neerude puudulik töö võib olla põhjuseks - kui vedeliku hulk on organismis suur, siis sobivad kase- ja mustsõstralehed, kortsleht, põldosi, rukkilill, petersell ja seller, kase- ja jõhvikamahl,arbuusid, kurgid, kõrvits. Neerupõletiku korral ka pohla- ja leesikalehed, raudrohi, soopihl, kaselehed. Ja segud nendest taimedest.

Kui julgete, siis rohkem nõu ja koolitusi saab tellida Karepa Ravimtaimeaiast www.ravimtaimeaed.ee.
 

Küsimus: Taimed veenilaiendite raviks?27.09.2011

Tere!
Milliseid toiduaineid ja taimi soovitate tarvitada veenilaiendite raviks? Mind huvitavad just need taimed, mida on kasulik veenilaiendite puhul süüa/juua, mitte niivõrd need, millest saab määrdeid või kompresse teha. See tähendab, olen huvitatud pigem ravist seestpoolt kui väljastpoolt.
Aitäh vastuse eest!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,
Sobivad peet, tatar, tatraõie tee, punased viinamarjad, punased tikrid. Tatrajahuga saab ka küpsetada ning vokiroogadesse sobib peet.
Lisaks veel viirpuu marjad - siirupina talvel ja toorelt septembris.

Tervitades,
Katrin