Ilu ja mood

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetikatooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?30.07.2013

Tere!
Teatavasti on kosmeetika säilivusaeg märgitud tootel koodina, mida ilmselt tavainimene ei oska lugeda. Kas pood võib müüa säilivusaja ületanud kosmeetika tooteid ning kas sellest peaks klienti teavitama?

Tänud vastuse eest!

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Maaletoojad annavad edasimüüjatele alati juhendi kuidas säilivusaega lugeda. Pood võib müüa säilivusaja ületanud kaupa ja peab sellest klienti eelnevalt teavitama. Lisainfot http://www.terviseamet.ee/kemikaaliohutus/toodete-ohutus/kosmeetikatoodete-kasutajatele.html
 

Küsimus: Kas on mingit ravi selle jaoks, kui pöidla küüned on lainelised?30.07.2013

Pöidla küüned on juba ammu sellised lainelised, vist 7-8 aastat. Ei tea millest see on tingitud, aga ise arvan, et olen vigastanud küünejuurt. Küsimus olekski selline, kas mingit ravi on selle vastu või ei?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, sellised vaod küüntel viitavad tõesti mingile tervislikule seisundile või hoopis küünejuure vigastusele. Põhjuseks võib olla ka liiga tugeva mehhaanilise survega maniküür (küünenahkade lükkamisel), sellisel juhul peaks küüned välja kasvama kui liiga suure survega küünejuurele vajutamine lõpetada. Juhul kui on tegemist küünejuure vigastusega, siis paraku probleemi ei ole võimalik enam eemaldada. Soovitan küüsi, eriti küünevalle, igapäevaselt vastava õliga õlitada ja ringjate liigutustega masseerida.
 

Küsimus: Mis võib olla põhjuseks, et küüned on naha küljest lahti, kas geelküüned võivad seda põhjustada?20.06.2013

Tere! Mure on selline, et geelküüsi kandes avastasin mingi hetk, et osad küüned on naha küljest lahti. Algul ei pööranud sellele erilist tahelepanu, eeldasin, et ju ma olen kuskile ära löönud. Poole aasta möödudes võtsin küüned ära ja läksin naha arstile. Arst arvas, et geelküüntest tingitud. Mina nii ei arva, sest suure varba küüned ka natukene külgedelt lahti. Arst siiski tegi küüne seene testi. Raiskasin palju raha aga abi ei saanud. Küüned on ikka äärtest ja külgedelt lahti. Kasvavad kiiresti, aga lahti olev osa kinni ei kasva. Olen googeldanud ja leidnud päris kohutavaid põhjuseid kuni autoimmuunsus haigusteni valja.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Kui saan õigesti aru, siis küüneseent arst ei diagnoosinud? Samuti ka ravi ei määranud?
Põhimõtteliselt võivad ka kunstküüned selliseid probleeme tekitada, siin on põhjuseid palju. Esimene suurem põhjus võib olla, et on kantud liiga pikki küüsi, teiseks, et materjal võis liiga tugev olla, sellisel küünel oleks tulnud kasutada elastsemat geeli. Põhjuseks võib olla ka küünealuste nahkade mehhaaniline kahjustamine (näiteks küünepuuriga). Lisaks eelnevale võib põhjuseks olla ka hoopis allergia. Kuna ka varbaküüntele on mure edasi kandunud, siis ühe variandina võib see olla tõesti allergia küünetoodete vastu. Igal juhul on selge see, et kunstküüned tuleb kindlasti praegu eemaldada, sest selline probleem ise ei lahene. Apteekides peaks olema toetavaid lokaalseid ravimeid, mis aitavad küünel kiiremini tagasi kasvada. Küüsi tuleb õlitada mitu korda päevas ja soovitavalt looduslike õlidega, et vältida erinevate keemiliste ainete kooslusest tingitud allergiat. Küüned tuleks hetkel hoida võimalikult lühikesed, et vältida survet küüntele ning küüsi ei tohiks kasutada "töövahendina", nendega ei tohiks hetkel midagi kraapida ega kangutada.
Loodan siiralt, et leiad abi ja küüned paranevad. Kunstküüsi võib uuesti proovida alles siis kui küüned on täiesti terved ja soovitav alustada elastsemate geelidega ja lühemate küüntega.
 

Küsimus: Mis ma valesti teen, kui omale geelküüsi pannes tekib lühiajaline väljakannatamatu valu?06.06.2013

Tere Angela Anton!
Mul selline suur probleem, mille kohta ma kuskilt mitte mingisugust informatsiooni ei leia.
Umbes 4 kuud tagasi hakkasin ise omale kodus geelküüsi panema ja probleem on PRIMERIS. Kohe kui panen primeri peale küünele, siis umbes poole minuti pärast hakkab valus ja küüne alla tekib suur vesivill. See nagu põletus ja pärast geeli panekut ja lambi all hoidmist pean panema käe jäävette, et seda valu leevendada. Ja tänu sellele veele hakkab väga kiiresti geel äärtest lahti tulema aga ilma veeta seda ma teha ei saa, kuna valu on väljakannatamatu.
Olen pannud palju kordi omale geelküüsi salongis ja sellist probleemi seal pole varem olnud.
Mõtlen nüüd, et kas mina teen midagi valesti või asi primeris, mis ei sobi mulle, peaksin ehk kasutama midagi muud, kui jah, siis mida? Ja miks mul selline reaktsioon tekib, ma pole mitte millegile allergiline.

Ette tänades,

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Antud probleemi puhul on raske küüsi nägemata nõu anda, kuid olen arvamusel, et teatud iluteenuseid tasub siiski lasta vaid õppinud spetsialistidel teha.
Küüntel võib tõesti geeli kivistumisel olla hetkeline kuumatunne, sel juhul tasuks geeli kanda küünele õhemate kihtidena või kasutada sellist geeli, mis lambi all kuumaks ei lähe. Muret tekitava tootega võiks pöörduda maaletooja poole ja paluda tootekoolitust, et veenduda kas töötad toodetega nii nagu peab.
 

Küsimus: Mida peaksin ette võtma, kui mõlemal käel kahel sõrmel on küüned kihilised ja murduvad?30.05.2013

Olen 11-aastane ja mu küüned murduvad. Aga ainult kahe sõrme küüned murduvad, teisel käel täpselt samad sõrmed. Küüned on kihilised ja murduvad kiiresti. Sellepärast ei laki ma oma küüsi. Mida peaksin tegema, lihtsalt mul jäävad kõik asjad tegemata, kui küüned murduvad.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, kirjelduse järgi võin oletada, et murduvad nende sõrmede küüned, mida tihedamini kasutad. Nii nagu meie juuksed ja nahk, nii ka küüned on kõigil erinevad ja vastavalt oma olemusele vajavad ka erinevat hooldamist ja hoolitsust. Murduvad küüned on märk sellest, et neil on vähe elastsust. Selleks soovitan küüsi ja küünenahkasid päevas mitu korda õlitada, kindlasti peale vanni ja sauna tuleks õlitada. Kui harrastad ujumist (siseujulad), siis ka kindlasti peale ujulas pesemist küüned õlitada, et säilitada küüntes elastsus. Küüsi õlitades tuleb õli masseerida ringjate liigutustega ka nahale, et soodustada vereringet ja küünte kasvu ning kvaliteeti.
Küüsi lakkides tuleks kindlasti kasutada aluslakki
 

Küsimus: Kas lahtine küüs võib varba peale jääda või peaks selle ikkagi eemaldama?30.05.2013

Tere!
Minul on selline mure, et kandsin valesid jalanõusid ja küüne alt läks siniseks, tekkis vist verevalum. Nüüd maniküüri tehes avastasin, et küüs on lahti. Ei tahaks väga küünt maha tõmmata, sest suvel tahaks ikka sandaale kanda. Kas lahtine küüs võib varba peale jääda ja oodata kuni vaikselt uus kasvab või peaks ma selle ikka ära eemaldama? Mida ma muidugi teha ei tahaks.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Valeks osutunud jalanõud on üheks levinumaks probleemiks varbaküünte kahjustamisel. Antud juhtumi juures on määrav kindlasti see, et kui lahti varbaküüs on. Ise pole vaja küünt eemaldada, aga kui küüs sai rohkem viga, siis võib juhtuda, et ta eemaldub lõpuni. Soovitan apteekrilt küsida, tänapäeval on apteegis müügil väga häid ja erinevaid küünehooldustooteid. Seniks kindlasti tuleks mõne desinfitseeriva pihustiga mitu korda päevas küüne alt puhastada, et vältida bakteritele soodsa koha leidmist ja infektsioonide teket.
 

Küsimus: Kuidas saada küüned siledaks, kui põidlaküüntel on peenikesed vallid?24.05.2013

Põidlaküüntel on peenikesed vallid. Mida teha ja kuidas küüni hooldada, et küüneplaat oleks ilus sile?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere! Põhjuseid, miks vaod tekivad, on väga mitmeid. Levinumaks põhjuseks on küünejuure vigastamine või liiga tugevalt tehtud maniküür. Otsest ravi selleks ei ole, jääb lootus, et küüne kasvades probleem kaob ehk küüs kasvab välja. Kahjuks on ka nii tugevaid juurekahjustusi, mis võivadki küünele jääda.
Soovitan küünevalle õlitada ja masseerida ringjate liigutustega, et soodustada küüne kiiremat kasvu ja tugevust.
 

Küsimus: Kas võisin vaharibade kasutamisega kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?06.05.2013

Kasutasin näonahale mõeldud vaharibasid. Pärast vaharibade eemaldamist tekkis punetus. Üldine punetus läks üle kuskil tunni ajaga, kuid jäid alles mõned punased laigud, mis ei ole ära läinud ka pärast kuute tundi. Kas võisin kahjustada oma nahka ja kuidas sellest punetusest kiiresti lahti saada?

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Soovitan pöörduda apteeki. Kui on kodus Bepanthen kreemi, siis kanda punetavale kohale. Aloe geelist võib abi olla. Vältida kindlasti päikest, sest on oht pigmendilaikude tekkeks.
 

Küsimus: Kas väändunud pöidlaküüs võib veel ise paraneda?06.05.2013

Tere,
mul on mure pöidlaküünega, umbes 3 aastat tagasi hakkasin midagi küüntega kraapima ning pöidlaküüs väändus kõvasti. Lootsin, et ehk paraneb, kuid nüüd on küünel vaod ja ega ta vist ära ei parane. Järsku kui on mingeid võimalusi paranemiseks oskaksite ehk midagi soovitada?

Ette tänades

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere!
Küüned on suhteliselt õrnad ja mehhaanilisele survele tundlikud kehaosad. Nii nagu meie nahk ja juuksed, nii ka küüned on inimestel erinevad, nii on ka erinev nende vastupidavus survetele. Kui kasutasite pöidlaküünt "töövahendina" võis tõesti juhtuda, et küüs sai trauma. Kui viga sai näiteks küünejuur, siis on kahjustused pöördumatud. Vaatamata sellele, et küüne kahjustuste välja kasvamine ja paranemine võtab aega, on kolm aastat selleks liiga pikk aega, et oodata paranemist.
Kindlasti peab seda küünt enne nägema ja lõpliku diagnoosi ning vajadusel ravi saab siiski ainult arst määrata. Ise saame oma küüsi hoida, õlitada ja kreemitada ning küünevalle masseerida, et uus kasvav küüs oleks elastne ja tugev. Kindlasti ei tohiks ise jõulist maniküüri teha ega muul moel küüsi mehhaaniliselt liiga tugevalt töödelda või traumeerida.
 

Küsimus: Kuidas kasutada õigesti päikesekaitsekreemi?06.05.2013

Tere,
Minu küsimus on päiksekaitsekreemide kohta.
Lühidalt näonahast - põskedel tekivad pigmendilaigud, nina juures on kapillaarilaiendid. Muidu on nahk kombineeritud, aknele kalduv, poorid ummistuvad, põsed kuivad sageli punetavad. Viimasel ajal soovitatakse kanda pidevalt (nii päiksepaistega kui sombuste ilmadega, ka siseruumides) päiksekaitsekreemi faktoriga 30 ja kõrgem (pigmendilaigud, laienenud kapillaaride pärast). Samas päiksekaitsekreemide tootjad soovitavad kreemi uuesti peale kanda iga 2 tunni tagant. Kuidas see reaalsuses välja peaks nägema tavalisel argipäeval. Peaksin iga 2 tunni tagant nägu puhastama ja uuesti kreemi peale kandma? Nahk on valdavalt rasune ja kõrge faktoriga kreemid on ka rasvased. See kõik paneb näo läikima ja ummistab poore. Sellisel juhul lihtsalt pidevalt uuesti kreemi peale kanda oleks ka halb.

Kui panna päiksekaitsekreem ja siis teha veel jumestus, siis kuidas aru saada soovitusest iga 2 tunni tagant päiksekaitsekreemi uuesti peale kanda.
Ja kui panna lihtsalt 1 kord hommikul päiksekaitsekreemi, kui kaua see kaitseb? Muidugi lisandub veel silmade ärritus, kuigi silmaümber ei kausta.

Samas olen ka lugenud infot, et kui päiksekaitsekreemi ei uuendata piisavalt sageli või see jääb nahale liiga kauaks, siis on päiksekaitsekreem nahal pigem kahjulik ja selle keemilise protsessi (UV kiirguse neeldumine) käigus vabanevate vabade radikaalide hulk on kas sama suur kui kaitsmata nahal või veel suurem. Ja et kindlasti tuleks kasutada nahal antioksüdante sisaldavaid tooteid. Lihtsalt päisekaitsekreem ei oleks piisav. Samas ei leia eriti tooteid kus oleks selliseid antioksüdante.

Vastus: Ilona Järve, kosmeetik-jumestaja, Ilona Ilusalong (OÜ Iluhaldjas), www.ilonailusalong.ee

Tavalisel argipäeval töötades siseruumides piisab päikesekaitsekreem SPF 20 ja ei vaja päeva jooksul uuendamist. Rannas viibides soovitan kasutada tugevama kaitsefaktoriga päikesekreemi ja sellisel juhul tuleb kreemi uuendada 2-3 tunni järel, pärast ujumist ja tugevat higistamist. Päikesekaitsekreemi kanda nahale 30 minutit enne päikese kätte minekut. Sobiva päikesekaitsevahendi leidmiseks tuleb arvutada isiklik päevitusaeg: selleks tuleb võtta kaitseajaks umbes 20 minutit ja korrutada see päevituskreemi faktoriga (näiteks 20 x 10 = 200 min). Järelikult võib seda kreemi kasutades nahka kahjustamata päikese käes olla 200 minutit. Silmade ärritusel võib olla mitmeid põhjuseid. Eelkõige tuleb leida nahale sobiv päikesekaitsekreem, mis ei ärrita silmaümbrust. Mitte kõik kõrge faktoriga kreemid ei ole oma koostiselt rasvased ja paljud sisaldavad võimsaid antioksüdante vitamiin E (alpha tocopherol) ja –C. Proovida võib ka BB kreeme SPF 25, mis sobivad kasutada oma kerge koostise tõttu.