Töötuskindlustus

Küsimus: Kas pärast töötuna kolmeks nädalaks tähtajalist tööd on mul õigust hakata taas saama töötuskindlustushüvitist?23.03.2023

Tere!

Lõpetasin tööandja kokkuleppel pikaajalise töölepingu ning võtsin ennast töötuna arvele. Peale seda võtsin ennast uuesti töötuna arvelt maha kui mul avanes võimalus minna kolmeks nädalaks kestvale tähtajalisele tööle. Kas antud töölepingu lõppedes on mul õigust hakata saama töötuskindlustushüvitist?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere
Kui Teile määratud töötuskindlustushüvitise maksmine lõpetatakse enne määratud perioodi lõppu (näiteks lähete tööle), tekib teil õigus hüvitise kasutamata osale juhul, kui
- olete pärast töötuskindlustushüvitise maksmise lõpetamist 12 kuu jooksul uuesti töötuna arvele võetud (12-kuulist perioodi loetakse hüvitise maksmise lõpetamisest arvates);
- olete kahe töötuna arveloleku vahelisel ajal töötanud töölepingu alusel, olnud avalikus teenistuses või aja-, asendus- või reservteenistuses või osutanud teenust võlaõigusliku lepingu alusel;
- teie viimane töö- või teenistussuhe on lõpetatud sellisel õiguslikul alusel, mis annab õiguse töötuskindlustushüvitisele (nt koondamine, katseaja või tähtajalise lepingu lõppemine.
Töötuskindlustushüvitise korduval taotlemisel ei pea teil olema uuesti kogutud 12-kuulist töötuskindlustusstaaži ning hüvitist makstakse vaid nende päevade eest, mis jäid eelmisel perioodil kasutamata.