Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas haigestudes peaksin võtma haiguslehe või ootan kuni vahetusvanem leiab võib-olla asendaja?28.03.2016

Tere, töötan toitlustusega tegelevas ettevõttes 0,5 koormusega. Jäin haigeks 38,9°C palavik ja tugev kurguvalu. Kuna otsene ülemus on hetkel puhkusel, pidin teavitama vahetuse vanemat soovist jääda haiguslehele, kuna tervis on hetkel kehva. Kuid tema andis vihje, et haigusleht pole esmane lahendus. Mida ma tegema peaks, kas võtma haiguslehe, või ootan kuni vahetusvanem leiab võib-olla asendaja?
Ette tänan

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!
Selliste juhtumite korral tuleb kindlasti võtta haigusleht, et enda tervist kaitsta ja hoida. Samas haigena tööl viibides on ohus ka kolleegid.

Tervitades,
Kristi Jõeorg