Ravikindlustus

Küsimus: Mis tingimustel saab osaühing oma juhatuse liiget ravikindlustada, kui talle igakuist töötasu ei maksta?19.08.2015

Mis tingimustel saab osaühing oma juhatuse liiget ravikindlustada, kui talle igakuist töötasu ei maksta? Kas piisab lihtsalt minimaalse sotsiaalmaksu maksmisest?
Kuidas toimida juhul, kui kindlustust vajatakse Eestis ainult ajutiselt (mitte kõik kuud aastas), sest osa ajast viibib juhatuse liige teises riigis ning on kindlustatud seal?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmel on õigus ravikindlustusele ainult juhul, kui temale makstud tasult makstakse iga kuu sotsiaalmaksu vähemalt eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt arvutatuna (2015. aastal on kuumäär 355 eurot).

Kõik ülejäänud võimalused ravikindlustuse saamiseks leiate haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus.

Sotsiaalmaksu maksmist puudutavate küsimustega palume pöörduda Maksu-ja Tolliameti poole.

Parimate soovidega
Ülvi Rebane