Politsei

Küsimus: Millal jõustub kohtuotsus juhtimisõiguse kohta kui ma edasi ei kaevanud?17.04.2014

Sain oma kohtuotsuse hiljuti kätte, seal oli kirjas, et 7 päeva on aega edasi kaevata, ei ole kaevanud, seega on kohtuotsus jõustunud? Mingit kirja rohkem pole tulnud? Juhtimisõiguse kohta ka mitte, et peaksin loovutama, kontrollisin eesti.ee kodulehel ja seal näitab ka, et juhtimisõigus on kehtiv? Et ei saa aru, millal see siis jõustub, kas 15 päeva jooksul või 7 vms?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kohtuotsuse jõustumine on sätestatud halduskohtumenetluse seadustiku §-des 176 ja 177. Kohtuotsus jõustub pärast edasikaebamise tähtaja möödumist. Ehk siis peale 7 päeva möödumist. Eraldi kirja Teile selle kohta ei tule.
Juhiluba tuleb Teil loovutada vastavalt LS § 127. Ehk siis kui Teie suhtes on jõustunud mootorsõiduki juhtimisõiguse peatamise, äravõtmise või kehtetuks tunnistamise otsus, olete kohustatud viie tööpäeva jooksul otsuse jõustumisest arvates loovutama oma juhiloa Maanteeametile. Ehk siis juhiluba tuleb loovutada 5 päeva jooksul peale kohtuotsuse jõustumist.