Politsei

Küsimus: Kas PPA ametnike eetikakoodeksis on mõni punkt seotud ka ametniku eraeluga ja käitumisega väljaspool tööaega?15.04.2014

Kas PPA ametnike eetikakoodeksis on mõni punkt seotud ka ametniku eraeluga ja käitumisega väljaspool tööaega?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kahjuks on tänaseks Politsei heade tavade ja kommete eeskiri kehtetu ja uut kehtivat veel pole. Hetkel lähtume Avaliku teenistuse eetikakoodeksist (http://www.avalikteenistus.ee/?id=10513), kus otseselt ei ole välja toodud nõudeid tööst vabal ajal käitumisele.

Kehtetus nn eetikakoodeksis olid viited üsna selged ka sellele ajale mõeldes, kui politseinik tööl pole.
Näiteks selle punktiga tegelikult öeldakse juba väga palju ära:
52. Politseiteenistujad on oma tööandja väärikad esindajad nii tööl kui ka väljaspool tööaega, juhindudes oma tegevuses politsei põhiväärtustest ja eesmärkidest.

Näitena veel üks lisaks:
166. Teenistusest vabal ajal võib politseiametnik kanda vormiriietust tingimusel, et sellega ei rikuta vormiriietust ega vormiriietuse kandmise korda ega kahjustata politsei mainet.

Seega, politseinikult oodatakse ka tema vabal ajal väärikat käitumist.