Politsei

Küsimus: Kas on õigus teha trahvi alaealisele, keda politsei nägi suitsetamas 2 nädalat tagasi?04.04.2014

Kas on võimalik teha trahvi alaealisele, keda politsei nägi suitsetamas 2 nädalat tagasi, ja võttis alles nüüd ühendust, et kohtumine kokku leppida ja ka suure tõenäosusega trahvi teha?
Politseinik oli üksinda ja pole alaealise dokumenti näinud, et selle põhjal isikut kindlaks teha, vaid tundis ära. Isik ka jooksis ära.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Alaealisena tubakatoote tarvitamine on väärtegu. Väärtegu aegub 2 aastaga. Seega võis politseinik Teiga 2 nädalat hiljem ühendust võtta. Ära jooksmine ei aita karistust vältida ega muuda väärteo toimepanemise fakti olematuks. Lisaks politseinikule võisid Teid suitsetamas näha ka teised isikud, kes Teid ära tundsid.