Politsei

Küsimus: Mis karistuse võin saada, kui olen 18-aastane ja jään autoga lubadeta sõitmise eest vahele?09.04.2014

Tere! :)
Olen 18-aastane noormees ning tugev tahtmine on vahepeal istuda rooli ja lihtsalt olla ja sõita linnapeal korralikult, mitte maurata, aga kui juhtub nii, et ma jään vahele Teie kolleegidele, kes on parasjagu tööl ja annavad korralduse mulle, et ma peatuks ja akna alla lastes ütlen ära, et mul pole kahjuks vastava kategooria juhtimisõigust, siis mis siis saab minust?

Ma pole mitte kunagi kellelegi jäänud mitte millegiga vahele, ega ei oma vist nimegi Politsei andmebaasis, ehk küsimusega tahan jõuda selleni, olles varasemalt mitte karistamatta, ja jään vahele rikkumisega (mis vist tõsine)? Et mis karistuse ma saaksin :)

Ette tänades ning päikest soovides! :)

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistus on 400 eurot või arestipäevad. Samas tekitad sellega probleeme (võib saada samuti trahvi) autoomanikule, kes juhtimisõiguseta inimese rooli lubab ning samuti endale, kuna enne 1a möödumist juhtimisõigust taotlema minna ei saa. Soovitan sõita linnas ringi kõrvalistujana koos sõpradega, kel juhtimisõigus olemas või minna autokooli lube tegema.