Politsei

Küsimus: Kas algaja lube ei saagi enne taastada, kui trahv makstud?04.04.2014

Sain kord ühe lolli teoga hakkama ja juhiload võeti ära 3 kuuks, pean läbima järelkoolituse ja siis eksamid. Aga kui mul on trahvi maksmine graafiku peal 12 kuud, kas ma siis enne ei saagi uuesti lube taotleda, kui trahv makstud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Kui juhtimisõigus võeti karistusena ära 3 kuuks, siis taastub Teie juhtimisõigus peale 3 kuu möödumist ehk karistuse ära kandmist. Kui peate silmas, et peate juhilube vahetama, siis selles osas soovitan Teil helistada otse Liiklusregistrisse telefonil 620 1200 ja küsida sealt täpselt üle kuidas toimida lubade vahetusel.