Politsei

Küsimus: Kes saab karistada, kui täiskasvanu peol viibib alaealine, kes on tarvitanud (mitte peol) alkoholi?04.04.2014

Tervist,
Kui peo korraldaja on täisealine ja tema peol viibib alaealisi, kes on alkoholi tarvitanud, aga pole seda saanud korraldajalt, vaid on ise kuskilt hankinud - kas saab karistada nii korraldaja kui ka alaealine või ainult alaealine? Korraldaja ei saa ju jälgida kõiki, et kas nad on tarvitanud varem alkoholi või mitte.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tervist,
Peo korraldaja vastutab juhul, kui ta ise ostis alkoholi alaealisele (AS § 69) või ta oma tegevusega kallutas alaealiset alkoholi tarbima (KarS § 182). Kui alaealised ilmusid peole juba joobununa või said peol viibivatelt täisealistel alkoholi, siis ei vastuta selle eest korraldaja.