Politsei

Küsimus: Kas mul on õigust pöörduda mehe vanglast vabanenud sõbra järelvaataja poole, kuna ta meelitab minu meest joomingutele?02.04.2014

Tere! Poolteist aastat tagasi tutvusin mehega. Elu oli normaalne ja rahulik selle aasta veebruari lõpuni, kuni vabanes ennetähtaegselt vanglast mehe kunagine sõber. Sellest hetkest alates pole päevagi, mil too sõber ei helistaks mu mehele ja vastupidi. Samuti on sõber hakanud minu meest pidevalt enda juurde jooma meelitama, aga teades minu mehe pehmet iseloomu, siis ei pea pahandusi enam kaua ootama. Samuti on mul mees kardinaalselt muutunud. Pidev vaimne terror ja ähvardamine. Küsimus olekski siis selline, et kas minul on mingit õigust pöörduda mehe sõbra järelvaataja juurde? Ja kuidas ma õige järelvaataja leiaksin?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kriminaalhoolduse kohta soovitan lugeda siit - http://www.vangla.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=55167/kriminaalhoolduse+voldik_2011.pdf

Kui on oht, et Teie mees muutub agressiivseks ja võib kasutada Teie suhtes vägivalda, siis kindlasti soovitan kutsuda politsei.

Peale politsei on teil veel võimalik rääkida ohvriabitöötajaga (sh anonüümselt), kes saab teile pakkuda emotsionaalset tuge, jagavad infot erinevate abi saamise võimaluste kohta jms. Kontaktid leiate http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/ohvriabi-tootajate-kontaktandmed-4/.

Lisaks on olemas tasuta tugitelefon (24/7) vägivalla alla kannatavatele naistele 1492, kus samuti saate oma murest rääkida ja nõu küsida.