Politsei

Küsimus: Mida teha alkohoolikust pereliikmega, kes häirib oma karjumisega teiste pereliikmete elu?25.03.2014

Mida teha alkohoolikust pereliikmega, kes häirib oma karjumise ja sõimamisega teiste pereliikmete ja ilmselt ka naabrite rahu? Kas võib kutsuda politsei, on neil õigus tulla ja inimene oma kodust ära viia kainestusmajja? Haigust inimene ise ei tunnista, seega wismarisse ei saa viia ja olukord on üsna õnnetu.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Vastavalt Politsei ja piirivalve seaduse § 7'29 võib politsei joobeseisundis täisealise isiku toimetada tema elu- või ööbimiskohta või kainenema arestimajja või arestikambrisse või kohaliku omavalitsuse kainestusmajja, kui see on vältimatu isikust endale või teisele isikule lähtuva vahetu ohu tõrjumiseks.

Küsimuses, ei ole näha et Teie pereliige muutuks agressiivseks ja ohustaks ennast või teisi. Hetkel, kui probleem alkohooliga Teie peres ei ole veel kaugele jõudnud, soovitan pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonda abi ja nõu saamiseks.