Politsei

Küsimus: Kas esimese rikkumisena keelumärgi alt läbi sõitmise eest saadud 120 eurot pole mitte liiga suur karistus?20.03.2014

Tervist! Juhtus selline asi, et sõitsin keelumärgil alt läbi valdaja kirjalikul loal, et pangaautomaadist raha võtta. Ja sain selle eest 120 eurot trahvi. Kuigi see on minu esimene rikkumine, varem pole ühtegi rikkumist olnud. Kas see pole esimese rikkumise kohta liiga suur rahaline trahv?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Sissesõidu keelumärgi eiramise eest on võimalik mootorsõidukijuhile määrata kuni 200 eurone trahv.

Juhul, kui Te ei ole nõus määratud trahviga, Teil kui menetlusalusel isikul on õigus esitada maakohtule kaebus kohtuvälise menetleja kiirmenetluses või üldmenetluses tehtud otsuse peale 15 päeva jooksul.

1) kiirmenetluse otsuse peale alates menetlusaluse isiku poolt kohtuvälise menetleja otsuse kättesaamisest.
2) üldmenetluses tehtud otsuse peale alates päevast, mil kohtuvälise menetleja otsus on menetlusosalisele kohtuvälise menetleja juures kättesaadav.