Politsei

Küsimus: Kus läheb ikkagi politsei ründe ja hädakaitse piir?20.03.2014

http://www.reporter.ee/2014/03/18/teder-politseinike-hadakaitse-seadus-vajab-selgemat-reguleerimist/

Selles videos (1.10) on näha kuidas politseinik lööb tuimalt jalaga pikali mehe kellel on kaks kätt taskus ja vaatab hoopis teisele poole?
Minu arust täielikult ebanormaalne käitumine, nii, et ootaks nüüd teie arvamust.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Esiteks ei ole videolõigus infot selle kohta, mis eelnevalt toimus, kui agressiivsed mehed olid. Kui politseinik kutsub abi, siis järelikult oli tal seda ka vaja.

Teiseks, taktikaliselt on õige ära kasutada momenti, kus agressiivne isik pole valmis ise ründama. Sel juhul tekitatakse üldiselt inimesele ka vähem viga. Antud juhul oleks politseinik võinud proovida ka kätega või nuiaga lükkamist, kuid tema positsioon trepil oli selline, et ta ei oleks isikuni ulatunud. Trepikoda oli kitsas, tasasel pinnal oli üks politseinik kahe ilmselgelt politsei korraldustele mitte alluva kodanikuga. Seal olev politseinik pidi enda kaitseks nuia välja tõmbama, paarilise ülesanne oli talle esimesel võimalusel appi minna.

Seega ma jään erimeelt. Kasutati taktikaliselt hästi töötavat lahendust agressiivse seaduserikkuja kinnipidamiseks.