Politsei

Küsimus: Kas see segab mul algaja lubade pärislubade vastu vahetamist, kui elukaaslane sai minu autoga kiiruskaamera trahvi?14.03.2014

Mu elukaaslane sai liikluskaamera trahvi. See tuli minu nimele, sest auto on minu nimel. Oman hetkel veel algaja lube, kuid nüüd on aeg saada 10-aastased load. Ega see trahv ei sega mul lubade pikendust, ehk siis ega ma ei pea tegema uuesti eksamit?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Esiteks tasub alati anda teada, kes tegelikult oli roolis ja seega edastatakse rikkumine õigele inimesele.

Teiseks, hoiatustrahv ei too endaga kaasa karistusõiguslikku tagajärge, kuna see pole süüteo eest kohaldatav karistus, seda ei kanta karistusregistrisse ning sellele ei või tugineda süüteo korduvuse arvestamisel ega muude süüteo eest ette nähtud õigusjärelmite kohaldamisel.

Seega vastus: ei mõjuta.

Rohkem infot: http://www.politsei.ee/et/nouanded/kiiruskaamerad/kirjalik-hoiatamismenetlus/