Politsei

Küsimus: Kas uue karistuse määramisel arvestatakse ka eelmist, kui selle trahvi viimase osamakse tasusin augustis?14.03.2014

Tere,
2012. aasta novembris jäin esmakordselt joobes juhtimisega vahele. Trahvi tasusin osamaksetena, viimane makse oli 2013 augustis. Nüüd 2014 märtsis jäin uuesti vahele joobes juhtimisega. Kummalgi korral joove ei ületanud kriminaalkaristuse piiri. Kas nüüd uue karistuse määramisel arvestatakse ka vana rikkumist või on see juba aegunud?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistusregistri seadusest (§ 24 lg 1) tulenevalt kustub karistusregistri kanne väärteoasjades aasta pärast trahvi tasumist. Täies ulatuses sai Teil trahv tasutud augustiks. Seega trahv kustub registrist august 2014. Kokkuvõttes jah, eelmine karistus läheb arvesse uue karistuse määramisel.