Politsei

Küsimus: Mis hetkel algab aegumine, kas kogu summa tasumise või asja kohtutäiturile andmise hetkest?05.03.2014

Joobes juhtimise eest määrati rahatrahv. Asjaga hakkas tegelema kohtutäitur ja trahvi tasutakse osamaksetena. Mis hetkest hakkab väärtegu aeguma? Kas kogu summa tasumise või asja kohtutäiturile andmise hetkest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Karistus hakkab aeguma alates selle ära kandmisest. Ehk Teie kaasuse puhul hetkest, mil trahv on täies ulatuses tasutud.