Politsei

Küsimus: Kas alaealine võib omada autot ja selle registris oma nimele vormistada?28.02.2014

Tere!
Selline küsimus, et olen 15-aastane ja ostsin auto. Kas ma võin selle oma nimele võtta või ei või?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, 15-aastase isiku nimele võib auto registreerida, kuid seda saab teha tema seaduslik esindaja. Ehk siis, kui Te lähete ARKi, siis peab olema ostumüügilepingul kinnitus, et lapsevanem on antud tehinguga nõus ja lapsevanem on see, kes saab auto Teie nimele registreerida. Kindlustuse suhtes ei soovitata 15-aastasel kindlustust enda nimele teha, vaid pigem vastutava kasutaja st lapsevanema nimele, kuna nii on tunduvalt odavam.