Politsei

Küsimus: Kas aastane tähtaeg hakkab jooksma karistuse määramisest või trahvi äramaksmisest?03.03.2014

Tervist.
Sõber juhtis autot joobes seisundis ning ei omanud juhilube ning sai trahvi 900 eurot.
Küsimus ise on selline, et kas ta saab teha luba aasta peale trahvi saamist või hakkab see aasta jooksma alles siis, kui trahv on makstud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Aasta hakkab "jooksma" karistuse kandmisest, ehk siis rahatrahvi tasumise hetkest.