Politsei

Küsimus: Kas ma pean juhiload enne kohtu otsust ära andma, kui kaebasin politsei otsuse edasi kohtusse?20.02.2014

Kaebasin politsei otsuse edasi maakohtusse lubade äravõtmise osas, ehk kaebasin edasi 19.02 aga load peaksin loovutama maanteeametile 25.02. Aga kui kohtuotsus pole veel jõustunud, kas ma siis pean enne kohtuotsust juhiload loovutama?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kuna Te vaidlustasite otsuse, siis ei kuulu otsus täitmisele enne vastava kohtuotsuse jõustumist. See tähendab, et kui kohus jätab kohtuvälise menetleja otsuse muutmata, siis peate viie tööpäeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest arvates loovutama oma juhiloa Maanteeametile.