Politsei

Küsimus: Milline on karistus esimest korda joobes juhtimise eest, kui ka lubasid ei olnud?20.02.2014

Tere,
Juhtus 2 kuud tagasi autoga õnnetus. Ise olen 18, juhtimisõigust ei olnud ja oli kriminaalne joove 0.89mg/l. Põhjustasin õnnetuse sõites autoga kellegi aeda. Politseile vastu ei hakanud. Hiljuti käisin ülekuulamisel. Auto oli ema oma.

Milline on karistus esimest korda joobes juhtimise eest? Varasemaid karistusi pole.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kui oli alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku § 424 (Mootorsõiduki, maastikusõiduki ja trammi juhtimine joobeseisundis) alusel, siis otsuse antud asjas võtab vastu kohus.

Karistusseadustik:
https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv