Politsei

Küsimus: Kas lubadeta sõidu eest saadud trahv aegub?21.02.2014

Kas lubadeta sõidu eest saadud trahv aegub? Sain aastal 2009 trahvi ilma lubadeta sõidu eest ja kas peab midagi tegema, et see ära kustub või see kustub automaatselt ise ära, kui aeg saab täis.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui trahv on tasutud, siis see aegub automaatselt. Tänaseks see karistusregistris enam nähtaval ei ole ja sellest tulenevalt uute karistuste määramisel seda enam arvesse ei võeta.