Politsei

Küsimus: Kas kortermaja kinnises hoovis võib alkoholi tarvitada?14.02.2014

Kas kortermaja kinnine hoov on avalik koht? Kas kortermaja kinnises hoovis võib alkoholi tarvitada? Naaberkorteris elav meesisik süstemaatiliselt/korduvalt jälitab kinnises hoovis õllepurgiga, samal ajal rüübates ning tarvitades kinnises hoovis avalikult alkoholi solvates inimväärikust ja moraalitunnet. Mõnikord lisandus ka solvamine. Selline käitumine rikub kodurahu ja turvatunnet. Korteri omanikule esitati palve, et kinnises hoovis, mis on kasutamiseks kõigile maja elanikele, ei tarvitataks avalikult alkoholi. See pole tulemusi andnud. Alkoholi tarvitamine kinnises hoovis jätkub isegi talvisel ajal.
Millised seaduslikud võimalused on lõpetamaks kinnises õues alkoholi tarvitamine, et oleks kodurahu ja turvalisus?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kõige mõistlikum oleks, nähes oma naabrit hoovis alkoholi tarvitamas, kutsuda välja patrull. Kortermaja kinnine hoov on pigem siiski avalik koht.