Politsei

Küsimus: Kuidas telefonis olevaid sõnumeid kohtutõendina dokumenteerida?07.02.2014

Kuidas telefonis olevaid sõnumeid kohtutõendina dokumenteerida? Kas sideoperaator saab väljastada minu numbrile sissetulevate sõnumite väljavõtet? Kust ma peaksin sellise väljavõtte saama?
Või piisab ka lihtsalt sõnumite pildistamisest ja minu enda numbri väljavõttest juurde?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tõendiks võib olla nii pilt kui sõnumite väljatrükk. Väljatrüki saamiseks tuleb pöörduda spetsialistide poole, tavateeninduses (näiteks Elisa klienditeeninduses) väljastatakse Teile sõnumite logi ilma sisuta. Logi tasub samas juhtumile juurde lisada, kuna pilt sõnumist täiendab logi.