Politsei

Küsimus: Mida on võimalik ette võtta inimesega, kes sõimab alusetult mind ja mu last?03.02.2014

Tere,
Mida on võimalik ette võtta inimesega, kes sõimab mind ja mu last kuradi diblakarjaks, viidates mu rahvusele.
Rassistlik laim ei ole esmakordne.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistusseadustikus on selgelt määratletud vaenu õhutamine:
§ 151. Vaenu õhutamine
(1) Tegevuse eest, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga, kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale, karistatakse rahatrahviga kuni kolmsada trahviühikut või arestiga.

Kui isik otseselt ei kutsu teisi üles vihkamisele, siis ta sellise solvamisega seda rassi ja rahvusega seotud seadusepunkti ei riku.

Samas, mina soovitaksin ikkagi teha juhtunu kohta avalduse politseile. Tegemist on avalikus kohas teiste isikute rahu häirimisega, sest ta lärmab ja kasutab sobimatuid väljendeid. Selle eest on karistusena ette nähtud kuni 400 eurot trahvi või kuni 30 päeva arestimajas. Avaldusse kirjutage üles koht ja aeg ja kasutatud sõnad ning kõik, kes seda lärmamist kuulsid.