Politsei

Küsimus: Kas on võimalik karistada inimest, kes paneb iseenda facebooki lehele pilte, kuidas ta avalikku korda rikub?20.01.2014

Kas on võimalik karistada inimest, kes paneb iseenda facebooki lehele pilte, kuidas ta avalikku korda rikub?
Ning kas linnas oleva jõulukuuse saagimine (käsisaega) käib avaliku korra rikkumise alla?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, on küll. Pildimaterjal lisatakse tõendina juurde, kuid kindlasti võetakse isikutelt ka suulised ütlused juurde. Võite selle info edastada maarja.punak@politsei.ee.

Kuuse saagimist käsitletakse vara rikkumisena (linn ostis kuuse ja maksis ka paigaldamise eest), mis on karistatav maksimaalselt kuni 1200 eurose rahatrahviga.