Politsei

Küsimus: Kas thc uriiniproovi peab andma?24.01.2014

Kuulsin kuskilt, et uriiniproovi ei pea andma ning selleks ei saa keegi sind sundida. On see tõsi?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See oleneb proovi andmise eesmärgist - kellele ja milleks seda antakse. Arsti palve peale terviseuuringuteks ei pea arstile tõesti uriiniproovi andma. Kui aga peate silmas uuriniproovi andmist narkootilise või psühhotroopse aine või muu sarnase toimega aine tarvitamise või sellest põhjustatud joobeseisundi tuvastamiseks siis ei ole Teie väide tõene.

Poilitsei- ja Piirivalveseadus:
§ 7 ülamärgiga 27 lõige 6
Bioloogilise vedeliku proovi võtmise tagamiseks on politseil õigus kasutada proovi andmiseks kohustatud isiku suhtes vahetut sundi nii kaua, kui see on eesmärgi saavutamiseks vältimatu.

https://www.riigiteataja.ee/akt/122032011011?leiaKehtiv