Politsei

Küsimus: Kas saan abi politseilt, kui eksnoormees ähvardab mulle moraalselt haiget teha ja käib minu ukse taga?20.01.2014

Kui eksnoormees ähvardab mulle moraalselt haiget teha ja käib minu ukse taga, kas saaksin abi politseilt?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Teie küsimuse järgi on raske nõu anda, kas politsei saab antud juhult Teid aidata või mitte, kuna informatsiooni ei ole piisavalt.
Ähvarduse koosseis (Karistusseadustik § 120) eeldab, et ähvardatakse tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumisega ja on alus karta ähvarduse täideviimist. Kui ta teeb taolisi ähvardusi ning Te tõepoolest arvate, et ta võib need täide viia, kirjutage politseisse avaldus.

Politsei võite kohale kutsuda, kui endine noormees näiteks lõhub ust või rikub Teie või Teie naabrite rahu.