Politsei

Küsimus: Kas politsei saab aidata, kui naabrid mängivad suvalisel ajal klaverit ja lärmavad?17.12.2013

Mure seisneb siis naabrites, meil on kuuekümnendates naabrid, kellele meeldib pidutseda. Kuna meil on seinad õhukesed, on kosta iga viimne kui asi läbi. Mul on väike imik, kes ei saa selle tõttu rahus isegi magada, sest neil on kombeks saanud just lapse uneajal klaverit mängida, vahet pole kas päev või öö. Ja kui neile midagi ütlema minna, lüüakse nina eest uks kinni ja sõimatakse nägu täis. Kas politsei saab siin kohal midagi teha. Või kui peale 23 on vaikus siis ei anna midagi ette võtta.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Rolli ei mängi naabrite vanus ega lärmamise kellaaeg. 24/7 tuleb arvestada teiste inimestega. Jah, klaverimäng vajab korrapärast harjutamist nagu muru korrapärast niitmist, kuid asju saab teha alati mõistlikult ja omavahel kokku leppides. Seega, kui ka päeval minnakse lärmamisega liiale, on Teil õigus helistada 110. Tehke seda vähemalt kahel erineval korral, kolmandal korral kirjutage politseisse avaldus. Sel juhul on menetlejal alust pöörduda isikute suhtes kohtusse ja taotleda näiteks arestipäevi. Sest loogika on tavaliselt selline: esimesel korral politsei hoiatab, teisel korral teeb trahvi ja kolmandal korral määrab suurema trahvi või pöördub kohtusse arestipäevade taotlemiseks. Arestipäevi määrab kohus siis, kui on näha, et eelnevatest mõjutusvahenditest pole kasu olnud.