Politsei

Küsimus: Kas mul on vanemana õigus 16-aastase lapsega (positiivne thc test) ülekuulamisele kaasa minna?19.12.2013

Selline küsimus, et kui 16-aastasel on tuvastatud positiivne thc test, siis kas mul on õigus vanemana minna lapsega kaasa, kui teda üle kuulatakse protokollimiseks?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Lapsevanem võib viibida alaealise menetlusaluse isiku ülekuulamise juures, kui selleks annab menetleja loa.

Seadus otseselt ei keela lapsevanemal viibida tema alaealise lapse ülekuulamise juures, kuid läbiviidavate menetlustoimingute teostamisel lapsevanema juuresviibimise üle otsustab menetleja. Tavaliselt kui menetleja leiab, et lapsevanema viibimine menetlustoimingu juures võib segada menetlustoimingu läbiviimist palub ta lapsevanemal oodata väljas, kuni menetlustoimingu lõpuni.