Politsei

Küsimus: Kas lärmavatele naabritele võib kutsuda politsei ka enne 23.00?19.12.2013

Tere, selline küsimus seoses lärmavate naabritega. Õhtuti toimub mingi möll ülemisel korrusel, pigem kahtlasem seltskond ja ise ei taha minna uksele koputama, kas võin kutsuda politsei, enne 23:00, et nende joomingule piir panna ja kas politsei saab reaalselt midagi teha? ning mis on korteriühistu võimuses, et sellise probleemi vastu midagi teha?
Vahest tundub, et peksavad üksteist seal, ülimalt kahtlane seltskond.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Avaliku korra rikkumine on keelatud mis tahes kellaajal.
Kõigepealt proovige naabritega rääkida ja lahendada probleemi rahumeelselt. Parem aeg selleks on päevane aeg või siis kui rahurikkumist ei toimu. Juhtige naabrite tähelepanu sellele, et majaseinte vahel on nõrk helipidavus ning kui naaberkorteris toimub pidu, kostub müra teiste korteritesse ja see häirib kõrvalelanikke. Kaasage vestlusele ka KÜ esindajat.

Juhul, kui kostuv müra on talumatu ja rääkimisest ei ole kasu, võite kutsuda kohale politseipatrulli ja teha avalduse piirkonnapolitseile.