Politsei

Küsimus: Millal vahtralehe kasutamine vabatahtlikuks muutub?17.12.2013

http://www.reporter.ee/2013/11/14/rohelise-vahtralehe-kasutamine-nuudsest-vabatahtlik/

Siin öeldakse pealkirjas, et nüüdsest on vahtralehe kasutamine vabatahtlik.
Kas see vastab tõele või on endiselt vahtraleht algajale juhile kohustuslik?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Reporteri loo pealkiri on antud juhul eksitav. Praegu kehtiva seaduse kohaselt on vahtralehe kasutamine kohustuslik. Liiklusseaduse muutmiseks tehti ettepanek, et vahtralehte kasutama ei peaks, kuid see on alles kooskõlastamisel ja on teadmata, kas see ettepanek üldse sellisel kujul läbi läheb. Ja kui läheb, määratakse selle kehtima hakkamiseks aeg, kuid seadusemuudatuse tegemine võtab omakorda aega ja ei usu, et enne suve seadusesse need muutused sisse kanda jõutakse.