Politsei

Küsimus: Kas autoavarii väärteomenetluse puhul saavad vastaspooled lugeda teineteise seletuskirju?16.12.2013

Tere
Toimus avarii, kus kumbki osapool ei tunnista süüd. Kuna sõitsime sündmuskohalt natuke edasi, siis politsei kohale ei tulnud.
Mõlemad osapooled on kirjutanud politseile seletuskirjad ja on algatatud väärteomenetlus. Küsimus, kas väärteomenetluse puhul saavad vastaspooled lugeda teineteise seletuskirju?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Väärteotoimikuga on Teil õigus tutvuda 15 päeva jooksul peale süüasjas otsuse tegemist. (VtMS § 114 lg 5)