Politsei

Küsimus: Tere, kas võib teha politseisse avalduse, kui korteriomanik ei taha anda kirjalikku üürilepingut?05.12.2013

Tere, kas võib teha politseisse avalduse, kui korteriomanik ei taha anda kirjalikku üürilepingut. Üürileping on aluseks toimetulekutoetuse saamisel ja juba pool aastat on inimene pidanud hakkama saama ainult töötu päevarahaga, umbes 80 eurot kuus. Ei ole seadust ega asutust, kes teda seejuures aitaks. Sotsiaaltöötaja soovitas kolida, see kõlab nagu leiba ei ole, sööge siis torti. Ümberkolimiseks ei ole samuti raha.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Korteri üürimisel on soovitatav sõlmida kirjalik üürileping, kuigi seadus võimaldab üürilepingut sõlmida ka suuliselt.
Kui korteri üürimisel sobis nii üürnikule kui ka üürileandjale suuline kokkulepe, siis hiljem nõuda lepinguliste suhete vormistamist kirjalikult on keeruline ja üürileandja võib sellest keelduda.

Kuna kirjalikust üürilepingust keeldumine ei ole süütegu, siis ei saa politsei sellise avalduse alusel süüteomenetlust alustada.