Politsei

Küsimus: Kas politsei kontrollib juhilubade ja ülevaatuse olemasolu maanteeameti (mnt.ee) lehelt?04.12.2013

Kas politsei kontrollib juhilubade ja ülevaatuse olemasolu maanteeameti (mnt.ee) lehelt või on see nähtav kusagilt teisest andmebaasist?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Tehes päringu sõiduki kohta, saab politseinik vastused mitmetest erinevatest andmekogudest. Politsei andmebaasid on seotud ka liiklusregistriga. Näiteks on võimalik selgitada, kas sõiduk on ärandatud (politsei andmebaas) või kas sõidukil on tehtud ülevaatus (liiklusregister) või kas on olemas liikluskindlustus (liikluskindlustuse register).