Politsei

Küsimus: Kas on mõtet esitada politseile avaldus koolis asetleidnud peksmise kohta?27.11.2013

Kas on mõtet esitada politseile avaldus koolis asetleidnud peksmise kohta (11-12 aastased poisid) kui ohvril ei ole nähtavaid vigastusi? On olemas tunnistajad.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Avalduse esitamine on õige mõte. Tõendite pärast ei pea muretsema kannatanu, politsei ülesanne on tõendite kogumine. Tunnistajate ülekuulamised sobivad selleks suurepäraselt. Kõhu piirkonda lüües üldjuhul sinikaid ei tekigi, kuid piisab sellest, kui kannatanu ütleb, et tal oli valus, ning ongi tegemist süüteoga. Kindlasti tuleks juhtunust teavitada ka kooli, kui seda veel ei ole tehtud.