Politsei

Küsimus: Kuidas ma saaks kinnitust, et kas mu trahvi summa ülekanne on õnnestunud ja sellega kõik korras?21.11.2013

Tervist,
Ületasin ma aasta tagasi mopeediga sõites kiirust, sain trahvi ja maksin ka selle hiljem ära. Kuna viite kood oli suhteliselt kulunud ja raskesti välja loetav, ei ole ma enam eriti kindel, kas see makse sai ikka korralikult sooritatud. Niisiis, ma tahaks teada, kus kohast ma saaks kinnitust, et kas mu trahv on makstud ja kas see ka aegunud on?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Võite teha politseisse ametliku teabepäringu, kuhu lisate väärteoasja numbri või otsuse numbri koos küsimusega, et kas selle rikkumise eest määratud trahvisumma on jõudnud kohale. Lisada võite ka küsimuse, et millal trahv laekus st siis sellest hetkest alates aasta pärast trahv ei ole enam kehtiv.

Kui aasta on möödunud, siis tegelikult peaks selle aja jooksul olema Teiega ühendust võtnud ka kohtutäitur juhul, kui makse läbi ei läinud ja politsei trahvi täitemenetlusse suunas. Kui vastavat kirja ei ole tulnud, siis suure tõenäosusega makse siiski õnnestus.