Politsei

Küsimus: Kas kuriteost teavitamiseks ja avalduse esitamiseks on mingi tähtaeg?21.11.2013

Tahan teada, et kui tahan teha politseile avalduse kallaletungi kohta, kas selle jaoks on mingi teatud tähtaeg kui kaua on seda võimalik teha alates kallatungist? Või on seda võimalik igavesti teha?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kuritegu on võimalik menetleda alates selle toimepanemise hetkest 5 aasta jooksul. Pole kohustuslikku tähtaega, millal tuleb politseisse pöörduda, kuid on selge, et mida hiljem pöördute, seda suurem on tõenäosus, et tunnistajad ei mäleta enam juhtunut täpselt ja asitõendid on hävinud. Eriti, kui me räägime füüsilisest kallaletungist. Sellel juhul tuleks minna esimesel võimalusel (kohe pärast rünnakut) traumapunkti ja lasta vigastused fikseerida. 3 päeva hiljem võibolla ka veel midagi on näha, kuid kui Te pöördute sinna kuu või aasta aega hiljem, ei pruugi arstid mingeid vigastusi enam täheldada.