Politsei

Küsimus: Kas politsei saab teha protokolli, kui ta on üksinda ja tal kaastöötajat pole?19.11.2013

Tere!
Kas politsei saab teha protokolli, kui ta on üksinda ja tal kaastöötajat pole?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kõik oleneb, millega on tegemist. Kui politseinikul on tõendeid (videosalvestus, foto, tunnistaja..), siis võib ikka teha. Samas ei ole see tavaline, kuna parimaks tõendiks on ikkagi kellegi teise ülekuulamine ja üldjuhul kuulatakse pealtnägijana üle just paarimees. Kui trahv tehti ilma igasuguste tõenditeta, siis on õigus Teil esiteks teha kaebus menetleja juhile ja hiljem, kui selle rikkumise eest, mille toime panite, trahv määratakse, saate pöörduda kohtusse.