Politsei

Küsimus: Kui kaua aega on õigus politseil mulle protokolli teha?19.11.2013

Tere!
Kui kaua on aega politseil mulle protokolli teha?
Jäin umbes 5 kuu eest politseile ilma kiivrita sõitmise eest vahele, ta küsis siis minu andmed ja sellised asjad ning lubas mulle nädala pärast helistada, aga helistanud pole siiani.

Ja kas politsei saab teha kaks protokolli korraga? Näiteks üks kiivrita sõitmise eest ja teine pakiraamil istumise eest?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Väärtegude menetlemise aeg on kuni 2 aastat alates teo toimepanemisest. Hetkel ei ole politseil veel hilja trahvi teha. Küsitav on selle trahvi mõju rikkujale.

Kui ühe teoga pandi toime mitu rikkumist, siis on neid võimalik ka ühte protokolli kokku kirjutada. Kahte erineval ajahetkel toimunud erinevat rikkumist ühte protokolli ei kirjutata.