Politsei

Küsimus: Kas numbrile 110 helistamise asemel on võimalik saata ka tekstisõnum või multimeediasõnum?19.11.2013

Kas numbrile 110 helistamise asemel on võimalik saata ka tekstisõnum või multimeediasõnum? Tänapäeva nutitelefonidel on sellised võimalused olemas ja see oleks kasulik olukorras, kus ei taheta kurjategija tähelepanu äratada. Vahel oleks vaja nt. saata kiirelt foto kurjategijast (multimeediasõnum).

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Hetkel pakub vaid 112 sõnumi saatmise võimalust ja selleks tuleks end eelnevalt nende süsteemis registreerida. Samas, kui näiteks elu on ohus, siis ma usun, et õige info suudetakse õigesse kohta suunata. Kahjuks tekib viivitus (saatmine, kohalejõudmine, lugemine, õige politsei adressaadi otsimine..), seega hädaolukorras on mõistlikum siiski teha politseisse tühi kõne st Te valite numbri, kuid ei räägi ja lasete 110 töötajal kuulata, mis toimub. Kui nad mõistavad, et kellegi elu võib olla ohus, tehakse positsioneerimine ning Teile tullakse appi. Kõnedele, kus midagi ei räägita, pigem reageeritakse, sest selline tüüpiline tühikõne on näiteks perevägivalljuhtumite korral ja seal on vaja politseil sekkuda.