Politsei

Küsimus: Kas komandandil on õigus ühiselamusse külla tulnud isiku isikut tõendav dokument külastuse lõpuni enda kätte jätta?18.11.2013

Tere. Kas ühiselamu komandandil on õigus nõuda ühiselamusse külla tulnud isikult dokumenti ja see enda kätte jätta kuniks külaline lahkub?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Seaduslikku alust ühiselamu komandandil teise isiku isikut tõendava dokumendi hoiule võtmiseks ei ole. Paraku aga ei ole seaduses ka otseselt sellist keeldu, mis keelaks komandandil dokumendi nõudmist. Mõistlikum oleks, kui komandant tuvastab isiku, paneb kirja külalise nime ja sünniaja/isikukoodi ja teeb hiljem märke külalise lahkumise kohta. Külalisel on õigus keelduda dokumendi hoiule jätmisest.