Politsei

Küsimus: Kas lubadeta isik võib autot omada, politsei käitumisest jäi mulje, et nagu ei tohiks?18.11.2013

Pole veel lube kätte saanud, aga auto sai ära ostetud. Mu parkivale autole sõideti otsa. Kohale sai kutsutud politsei ja mulle jäi mulje, nagu et ma ei või autot omada, sain omajagu pähe. Ja takkalõppu öeldi ka veel, et auto on nüüd punases nimekirjas, et iga kord kui patrull näeb, võetakse rajalt maha.
Tahaks teada, kas see vastab tõele, kas politsei patrull saab panna nii auto punasesse nimekirja?
Autot kasutab vahel sõber ja endal ka kohe kohe load käes. Väga tüütu oleks, kui igapäev politsei patrull kinni peab.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Auto omamine ei ole keelatud ka siis, kui isikul ei ole juhiluba. Keelatud on ainult auto juhtimine ilma vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõiguseta. Mingit "punast nimekirja" ei eksisteeri. Autole jääb märge külge siis, kui seda on juhtinud juhtimõisõiguseta isik, kes on juhtimiselt tabatud.