Politsei

Küsimus: Kas 6 aastat tagasi menetlemata jäänud kallaletungi on veel võimalik kohtusse kaevata?08.11.2013

Kui politseinikud on ära visanud minu kirjutatud avalduse kallaletungi kohta, et oma sugulast kaitsta ja kui mul on ka tõend selle kohta, et alguses saadeti kiri - avalduse mittepiisaval alusel menetlust ei alustata ning hiljem saadetud kirjana, et minu poolt kirjutatud avaldust nad pole kunagi saanud/näinud. Sellest on möödas nüüd kuus aastat ja küsimus, et kas siis ei saa enam seda asja üles võtta ja kohtusse minna, selle asjaga, on see liiga hilja?
See asi lihtsalt ei anna rahu hinges...

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kriminaalasjad aeguvad 5 aastaga. Kui antud juhtum ei lõppenud surmaga, on see tänaseks aegunud. Distsiplinaarmenetlusi alustatakse politseinike suhtes, kes on jätnud oma töökohustused täitmata või neid valesti täitnud. Avaldusele vastati, seega menetleja võttis otsuse vastu ja täitis tööülesande. Kui Te sellega rahul ei olnud, siis teatises pidi olema viide edasikaebamise tähtajale. See on möödas. Avalduse kaotamine on dokumentidega seotud lohakus, sellest võite politsei sisekontrollile teada anda. Nemad võtavad juba seisukoha, kas ametniku distsiplinaarkorras karistamine on antud juhul vajalik. Dokumendi säilitamise kohustust ei saa eirata.