Politsei

Küsimus: Kas alaealine võib rolleriga sõita ilma lubateta?07.11.2013

Kas 15-aastaselt võib rolleriga sõita, kui on rattajuhiload ja roller on alla või siis 50cc.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Ei või, kuna rolleriga sõitmiseks vajavad vastavat juhtimisõigust kõik, kes on sündinud hiljem kui 1993.a. Antud roller on seaduse järgi mopeed ja seega alaealisel juhil peab olema AMkateegooria, jalgrattalubadest ei piisa.