Politsei

Küsimus: Mis aja jooksul alates avalduse esitamisest võetakse ühenduse kahtlusalusega?05.11.2013

Sooviks teada, kui on esitatud avaldus, siis mis ajajooksul võetakse kahtlusalusega ühendust?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Seadusega ei ole kindlaks määratud aega, millal tuleb kahtlusalusega ühendust võtta. Selleks hetkeks, kui seda tehakse, peab olema lõpetatud kõikide võimalike tõendite kogumine. Küll aga on teatud kuriteoliikide korral ette antud juhis, kui pika aja jooksul peaks üks juhtum lahendatud olema. Näiteks, kui me räägime rasketest süütegudest alaealiste vastu, siis peetakse mõistlikuks 2 kuud, seega viimane aeg kahtlusalust üle kuulata on veidi enne tähtaja saabumist.