Politsei

Küsimus: Kas politseinikud võivad lihtsalt majja sisse marssida?10.10.2013

Mul tekkis küsimus, kas politseinikud võivad näiteks majja sisse marssida kui pole väljakutset? Olen olnud kohal ühes majas, kus olid alaealised ja täiskasvanud, aga kõik oli korras, nad ei lärmanud ja muusika ei käinud kõvasti. Siis tuli politsei küla vahele ja nägid, et majas tuli põleb ja tulid lihtsalt sinna alaealisi kontrollima, et kas nad on kained.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politsei ei või ja kindlasti ka ei marsi sisse suvalisse majja külavahel ainult selle põhjal, et seal põleb tuli. Kui politseil on eelinfo, et kuskil tarvitavad alaealised alkoholi, siis on politseil õigus seda kontrollida.